Text

Thajsko

Země úsměvů


O této asijské zemi se říká, že se v ní najde něco pro každého.
Někoho lákají domorodé horské vesničky na severu, jiný navštíví džungli deštného pralesa, další zamíří podívat se na rýžová pole a někdo třeba na tropické ostrovy, aby si užil krásných pláží a relaxu.
Samotní Thajci jsou velmi přátelští a velice milí. Už jen kvůli nim je absolutně nemožné si tuto zemi neoblíbit, země úsměvů se Thajsku opravdu neříká bez důvodu.

Thajsko je proslulé svými tropickými ostrovy, z nichž některé jsou opravdovým rájem na zemi. Objevíte tam bílé písečné pláže lemované palmami, malebné zátoky, průzračně čisté moře a nádherné podmořské scenérie. Většina ostrovů je zároveň součástí národních parků. Ať už třeba hornatý Ko Chang, malebný ostrov kokosových palem Ko Samui, idylický Ko Phi Phi nebo drsný Ko Phangan, všude naleznete kus divukrásné tropické přírody.

To, za čím však lidé do Thajska jezdí nejsou jen písečné pláže, ale hlavně nádherná příroda a bohatá kulturní historie.
Nachází se tady víc historických památek než v jakékoliv jiné zemi jihovýchodní Asie a ti, kteří se zajímají o chrámy nebo ruiny starodávných měst, si mohou být jisti, že je Thajsko nezklame.
Hlavními lákadly jsou historický park Sukhothay, zříceniny dávné Ayuthayi nebo některý z khmerských chrámů na východě země. "Mekkou" cestovatelů je pak město Bangkok, jenž nabízí své královské paláce a buddhistické chrámy.

Cestování je v Thajsku velmi snadné, pohodlné a poměrně levné. Je to moderní, vyspělá země s velmi dobře rozvinutou turistickou infrastrukturou. Řadí se k cestovatelsky nejoblíbenějším asijským zemím a jeho popularita i nadále stoupá.
Bangkok je koneckonců jedním z hlavních světových center "batůžkářů". Thajsko je vhodnou destinací také pro cestovatelské začátečníky nebo i pro ty, kteří chtějí strávit spíš klidnou dovolenou a nehledají žádná velká dobrodružství.