Text

Malajsie

Na pozadí vidíte: Hora Kinabalu

Multikulturní Malajsie

Stovky barevných festivalů, multikulturní prostředí, bezstarostní, vřelí a přátelští Malajci - to vše dělá z Malajsie ráj pro každého.

Není divu, vždyť právě tady se lidé schází a oslavují!

Z geografického hlediska je Malajsie různorodá stejně jako její kultura.
Skládá se ze dvou odlišných částí, pevninské části - 11ti států na Malajském poloostrově a ostrovní části - 2 států na severní straně ostrova Borneo (Sabah a Sarawak). Tyto dva regiony jsou od sebe vzdálené 450 km a odděluje je Jihočínské moře.

V Malajsii je teplo a vlhko téměř po celý rok. Chladněji bývá pouze ve vyšších polohách jako jsou například Cameron Highlands, během monzunů se skutečné období dešťů vyskytuje jen ve východní části, jinde je počasí spíše stabilní a přeháňky jen průběžné.
Jestliže však přijde déšť, prší silně, ale většinou jen krátce.

Pro návštěvu pláží na východním pobřeží Malajského poloostrova a vnitrozemí je nejlepší období březen až říjen, kdy se vyhnete období dešťů.
V monzunovém období jsou těžko dosažitelné ostrovy Pulau Perhentian a Pulau Tioman, dále také některá místa na Borneu.
Východní část postihuje deštivé období mezi listopadem a lednem, kdežto na západním pobřeží je vhodné počasí po celý rok.

Národní park Taman Negara je nejlepší navštívit během období sucha - od února do září (od listopadu do poloviny ledna může být rezervace uzavřena). Pozorování želv na východním pobřeží je možné od května a září.

Jednou z největších atrakcí Malajsie jsou její extrémní kontrasty. Vysoko se tyčící mrakodrapy, z nichž je vidět na dřevěné domy postavené na kůlech a pětihvězdičkové hotely umístěné jen několik metrů od útesů.

Perfektní dovolená plná překvapení, různorodá kultura a přírodní divy. Právě nyní, právě v Malajsii.