Text

Maledivy

Ráj na zemi

Maledivy jsou právem nazývány rájem na zemi, který tvoří tisíce ostrůvků v Indickém oceánu, ponořené do průzračné vody, s nádhernými plážemi s bílým pískem.

Dovolená na Maledivách je ideální pro potápění, šnorchlování, neboť podmořský život je zde jedna velká a neuvěřitelná podívaná.
Ti, kdo se ponoří pod hladinu, uvidí dlouhé pásy korálových útesů, hejna pestrobarevných rybek, menších druhů rejnoků, želv i chobotnic. Kousek od břehu se vyskytují dokonce i menší druhy žraloků, murény, manty a želvy.

Maledivské souostroví je vhodné pro všechny vodní sporty jako je vodní lyžování, windsurfing, plachtění, projížďky na vodním skútru nebo plachtění na katamaránu.

Hlavní město Malé pak nabízí své historické památky, starobylé domy, výškové budovy a spleť úzkých dlouhých uliček, jednou z nejvýznamnějších historických památek města a architektonicky nejcennější mešitou světa je mešita Hukuru Minskiy ze 17. století.

Jako další například palác Mulee-aage a jeho zahrada, za návštěvu také stojí návštěva stálé expozice historických předmětů nacházejících se v Národním muzeu nebo návštěva vyhlášeného Rybího trhu, který se rozprostírá na severním nábřeží.
V blízkosti rybího trhu se také nachází místní tržiště s čerstvou zeleninu a ovocem, nejrůznějšími druhy koření, oblečení, šátky či nejrůznějšími druhy suvenýrů.