Text

Chile

Země pro každého

Chile nabízí místa s nedotčenou přírodní scenerií, bohatý kulturní odkaz dávných civilizací, termální prameny, zářivé solné plán či smaragdově zelená jezera.
Jen zde najdete nejsušší poušť na světě a zároveň obrovská ledová pole s velkolepými ledovci, nad nimiž se člověku tají dech.
Pokaždé lze najít něco nového - sluncem vypálené pustiny porostlé bodláky a nízkými keři, úrodné vinice a skvostné sady, jedny z nejrozsáhlejších a nejzachovalejších pralesů v celém mírném pásu, větry ošlehané patagonské stepi - nad tím vší ční majestátné Andy.

Chile tvoří dlouhý úzký pás země přilepený k samému okraji jihoamerického kontinentu.
Na mapě zaujme svým zcela výstředním až fantaskním tvarem.
Je to přímořský stát na jihozápadě Jižní Ameriky, omývaný na západě a jihu Tichým oceánem. Pevninskou hranici má na severu s Peru, na severovýchodě s Bolívií a na východě s Argentinou. Patří k němu drobné tichomořské ostrovy – Velikonoční ostrov, Isla Sala y Gómez, ostrovy Neštěstí a ostrovy Juana Fernándeze a na jihu v Patagonii část ostrova Ohňová země a množství dalších ostrovů při západním a jihozápadním pobřeží.

Nepatří mezi rozvojové země, takže není nutno strachovat se, že budete trpět nějakým výrazným nepohodlím.

Možnost vyběru ubytování pro nocleh je široká od skromných, cenově dostupných ubytovacích zařízení a množství jednoduše zařízených kempů po stále se rozrůstající nabídkou luxusních, moderně zařízených a vkusně navržených chat.