Text

Mexiko

Mexiko


Mexiko - památky indiánských dob a tajemné mayské pyramidy, široká sombrera na hlavách snědých mužů s kníry, koloniální města, sněhem zahalená pohoří, aktivní vulkány, pralesy, tisíce druhů kaktusů i kouzelné zátoky s nejjemnějším pískem.
To všechno je Mexiko!

Mexico je umístěno v severní části Jižní Ameriky mezi Mexickým zálivem na východě a Tichým oceánem na západě. Na severu sdílí hranice s USA, na jihu pak hraničí s Belize a Guatemalou. Celá země je rozdělena do šesti regionů.

Severní Mexiko - typické především extrémními povětrnostními podmínkami a charakteristické svými pouštěmi, přírodními rezervacemi a drsnými pohořími.

Střední Mexiko - srdce Mexika. Můžete zde najít mnoho přírodních prostředí a malebných měst plných života a barev, krásná koloniální města, z nichž některá byla prohlášena za Místa světového dědictví.

Jižní Mexiko - je lemováno Mexickým zálivem a Tichým oceánem. V tomto regionu je spousta bažin, mangrovníkových porostů a lesů, které jsou ideální pro ekoturistiku a vzrušující dobrodružství.

Poloostrov Yucatan - brána do světa Mayů. Zde si můžete vychutnat bílé pláže a modré vody Karibského moře, zkusit potápění podél korálových útesů, jež jsou svou rozlehlostí v pořadí na druhém místě na světě.

U Tichomořského pobřeží se rozkládají města plná kulturních tradic, stejně tak zde najdete i nejlepší pláže pro vyžití ve vodních sportech jako je surfing a rybaření.

Kalifornský poloostrov je území, které bylo osídleno již v dávných časech. Zde se nacházejí prvotřídní golfová hřiště, můžete se také podílet na objevování podmořských pokladů Kortézského moře a stát se svědky úžasné migrace z Gray Whale.

32 mexických států je skutečně rozmanitých, každý z nich má bezpočet turistických destinací, které nabízejí širokou možnost aktivit.