Text

Argentina

Tango, Gaučové a Maté

Argentina je domovem Gaučů, Maté, Asado, Tanga a Dulce de Leche.

Po vyslovení jména této země nám v mysli okamžitě vytane obraz obrovských steaků, představíme si dlouhé noci zábavy a plné stoly nejlepšího jídla na světě a také bezstarostné popíjení s přáteli.

Severní část pokrývají obrovské pastviny, savany a zalesněná krajina El Chaco, spojnici pak tvoří impozantní pohoří And, jež se táhne po celé západní délce.
Hlavním charakteristickým rysem je kontrast mezi nekonečnými rovinami a impozantními Andami rozpínajícími se k západní hranici s Chile.

Na jihu, kde se Andy svažují do moře, začínají neúrodné a kamenité vysočiny Patagonie.
Zde se nachází Národní Park Tierra del Fuego (Ohňová země). Dalším z neméně lákavých cílů je nejjižněji položené město Ushuaia, ležící na jižním pobřeží Ohňové země, přímo na břehu průlivu Canal Beagle. Přímo nad ní se zdvihají Ohňové Andy a z přístavu odtud vyplouvají expedice k Antarktidě.

Návštěvu lze podniknout v kteroukoliv roční dobu.
Vzhledem k velkému rozdílu podnebí mezi severní a jižní částí Argentiny je však pro pobyt v Patagonii a jižní části And nejvhodnějším obdobím léto, v zimě pak je zase nejlepší návštěva severní a severovýchodní části, na podzim a na jaře stojí za to podívat se do Buenos Aires, Cuyo a oblasti mezi La Rioja a Catamarca.