Text

Argentina

Okruh Peru + Argentina + Brazilie

Poznejte s námi krásy a zajímavosti tří jihoamerických zemí během jedné cesty!

Předkládáme příklad intineráře cesty.

Den první - (Lima)
- Přílet do Limy, uvítání na letišti a transfer do hotelu
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den druhý - (Lima – Paracas - Nazca)
- Odjezd cca ve 4.00 hodiny ráno z hotelu po panamerické dálnici do Paracasu (privátní automobil a řidič).
08:00 výlet Ballestas Islands (rozsáhlý výlet, sdílené, cca. 2 hodiny).
Odjezd motorovým člunem z mola “El Chaco”. Cestou na ostrov se zastavíte u místa, jemuž se říká Candelaber, neboli česky svícen. Je to gigantický geoglyf, tedy obrazec obdobný těm na poušti Nazca, má tři hroty a je podobný trojzubému svícnu. Nikdo přesně neví, kdo tento symbol vytvořil, jaký má význam a co představuje. Znovu zde existuje mnoho teorií, jedna hezká z nich říká, že je to obraz místního kaktusu San Pedro, který má halucinogenní účinky. Více pravděpodobná je však teorie, že se jedná o kultovní místo, kde se konaly náboženské rituály. Obrazec byl s největší pravděpodobností vytvořen lidmi kultury Paracas a je datován do období 650 př. n. l. až 150 n. l.
V této oblasti poloostrova můžeme rovněž najít pradávná pohřebiště s mumiemi v tzv. fetální poloze (skrčené poloze), zabalené do skvěle dochovaných, bohatě zdobených látek. U těchto mumií je patrná častá deformace a trepanace lebek.
Po připlutí na ostrovy uvidíte lvouny mořské a ptactvo od guanajských kormoránů po pelikány z Peru a pokud se vám poštěstí, zahlédnete i známé Humboldtovy tučňáky.
Dále pokračování do Nasca, cestou návštěva regionálního muzea Ica, kde jsou vystaveny předměty z kultury Nazca a Paracasu. Můžete také navštívit oázu "Huacachina" a její neuvěřitelné písečné duny, jež ji zcela obklopují - 5 km západně od Ica.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den třetí - (Nazca - Arequipa)
- Přelet nad Nazca (30ti minutový let, sdílené).
Na náhorní plošině jihoamerického Peru se nachází více než 300 obrazců, tvořených světlými liniemi, vzniklými odstraněním tmavšího vulkanického povrchu. Jednotlivé obrazce jsou zřetelné až při pohledu z letadla nebo balónu a dodnes není jednoznačně prokázáno, z jakého důvodu byly vytvořeny.
Pozn: Let je operován v závislosti na počasí.
Pokračování do Arequipa.
Ubytování se snídaní v hotelu.
Pozn: přelet je operován pouze za příznivého počasí.

Den čtvrtý - (Arequipa - Colca)
- 2 denní výlet do Colca Canyon (Sdílený výlet se skupinou).
Dnes opustíte Arequipa a vydáte se směrem k údolí. Cestou minete Yura, Pampa de Arrieros, Pampa Cañahuas (kde se nachází Národní rezervace Vicuna of Aguada Blanca), Vizcachani a Tojra (zde lze po celý rok vidět neskutečné množství migrujících ptáků, kteří odpočívají v takzvaných “bofedales” - druh rašeliniště). Vedle impozantní krajiny s několika vulkány uvidíte po cestě mnoho malých kamenných věží nazývaných “apachetas”, jenž byly postaveny místními obyvateli jako oběť “Apusu” nebo horám v souvislosti se starým andským náboženstvím. Jakmile se dostanete do Colca Canyon, uvidíte okolo sebe nejdůležitější město - Chivay.
Odpoledne návštěva města.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den pátý - (Colca - Puno)
- Dopoledne přejezd k pozorovacímu bodu “Cruz del Condor” (privátní výlet).
Přestože nepatří k nejhlubším místům v kaňonu, určitě oceníte jeho velkolepost a s trochou štěstí dokonce lze spatřit i kondora andského, největšího létajícího ptáka na světě.
Dále pokračování k městu Puno. (Přejezd pravidelným autobusem, běžné místo)
Příjezd do Puna a transfer z autobusového nádraží do hotelu.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den šestý - (Puno)
- Celodenní výlet do Uros and Taquile (sdílená plavba člunem s anglicky mluvícím průvodcem).
Začíná se nástupem do rychlého člunu a vyráží se vstříc vodám jezera Titicaca. Cestou navštívíte některou z domorodých komunit Urosu žijících na uměle vytvořeném plovoucím ostrově v jezeře. Život místních lidí je vlastně protkaný rákosím "Totora", které hojně roste v jezerních mělčinách, tento způsob života začal před více než 500 lety, když lidé kmene Uros postavili ostrovy ve snaze izolovat se od kmenů Coyas a Inků.
Pokračování do Taquile a prohlídka. Zdejší komunita žije v perfektní harmonii se životním prostředím. Lidé se oblékají do tradičních barevných oděvů, které si také sami vyrábějí a dávají důraz na individualitu. Muže lze často spatřit, jak se procházejí okolo ostrova a sami si pletou vlněnou čepici, kterou pak nosí. Ženy tkají tradiční oblečení, jež patří k nejkrásnějším v celém Peru.
Oběd v Taquile a následně návrat do Puno.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den sedmý - (Puno - Cusco)
Transfer k autobusovému nádraží.
07:30 odjezd turistickým autobusem (3 zastávky cestou a oběd).
1) Pukara: nejdůležitejší a nejstarší obřadní místo Tiahuanaca, vyznačující se řadou stupňovaných plošin a hrobů, které dokazují předinckou civilizaci, pravděpodobně z počátku andské kultury v Altiplano.
2) Raqchi: (neboli chrám boha Wirachocha), 121 km od Cuzca.
3) Andahuaylillas – často pro své velkolepé fresky nazývaný “andskou Sixtinskou kaplí”.
17:30 příjezd do Cuzca a transfer do hotelu.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den osmý - (Cuzco – Machu Picchu – Aguas Calientes)
05:30 transfer k vlakové stanici Poroy.
07:05 odjezd vlakem Vistadome valley ke “Ztracenému Městu Inků”.
08:25 příjezd do Aguas Calientes a přejezd autobusem ke vstupu do rozvalin – poté privátní prohlídka s průvodcem.
Buffet oběd v Machu Picchu Sanctuary Lodge (průvodce se poté vrátí do Cuzca). -
Ubytování se snídaní.

Den devátý - (Aguas Calientes - Machu Picchu - Cuzco)
Dopoledne volný program a možnost prohlídky bez průvodce.
Transfer k vlakové stanici.
Odjezd vlakem Vistadome valley do stanice Poroy, Cuzco.
Příjezd a transfer do hotelu.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den desátý - (Cuzco – Lima – Buenos Aires)
Dopoledne 3-hodinová prohlídka města (privátní služby) a toho nejlepšího z Cuzca: Chrám Koricancha (Chrám Slunce) a katedrála se svými velkolepými kaplemi, barokními oltáři a malbami. Podíváte se však také do přilehlých rozvalin: pevnost Sacsayhuaman, incké lázně Tambo machay, labyrint Puca Pucara a amfiteátr Kenko. Prohlídka končí rozloučením na letišti.
Přílet do Limy a přestup na let do Buenos Aires.
Nocleh v letadle.

Den jedenáctý - (Buenos Aires)
Přílet do Buenos Aires, uvítání na letišti a transfer do hotelu.
Odpoledne prohlídka města, při níž uvidíte hlavní náměstí Plaza de Mayo, katedrálu, Presidentský palác zvaný pro barvu svého stavebního materiálu také Casa Rosada, slavné divadlo Teatro Colon, jež představuje perlu světové opery, projedeme po nejširší třídě světa zvané Avenida 9 de Julio, na které stojí symbol města – Obelisk republiky, a také luxusními nákupními zónami. Projedeme tradiční čtvrtí San Telmo, jejíž magická atmosféra nás přinutí zastavit se v čase, a zdržíme se na chvíli v části La Boca, kde se usadili první italští imigranti, a jež je známa svou pitoreskní a barvitou architekturou. Pokračovat budeme do rezidenční čtvrti Palermo s různými atraktivitami jako je ZOO, park, planetárium, aj. Nakonec navštívíme La Recoleta – jednu z nejexkluzivnějších čtvrtí města, kde uvidíme elegantní butiky, výborné restaurace a kavárny a slavný hřbitov.
- Večeře s tango show.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den dvanáctý - (Buenos Aires - Ushuaia)
- Transfer z hotelu na letiště a přelet do Ushuaia.
- Přílet do Ushuaia a transfer do hotelu.
Ubytování se snídaní v hotelu.
Volný program.

Den třináctý - (Ushuaia)
- Výlet k jezerům Fagnano a Escondido v autě 4x4.
Začíná se vyzvednutím z hotelu ráno a jízdou po dálnici 3 vstříc jezerní oblasti, abychom dorazili k průsmyku Garibaldi. Zde uvidíte dnešní cíle – jezera Escondido a Fangano.
Po starých dřevorubeckých cestách, přístupných pouze Land Roverům, dojedete do míst jinak nedosažitelným: lesy, bláto, skály.
Jezero Fangano Vás překvapí svou rozlohou a okolní krajinou, tato část cesty končí v kempu, kde se občerstvíte grilovaným obědem, během jehož přípravy se zatím můžete porozhlédnout po okolí.
Po jídle začíná druhá část výletu, která Vás povede k jezeru Escondido, menšímu ale nádhernému místu, které si prohlédnete z kanoí při plavbě po vodě.
Plavba končí u hotelu Petrel Inn, ležícím na břehu jezera. Na zahřátí dostanete horký nápoj a poté se již navrátíte do Ushuaiy.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den čtrnáctý - (Ushuaia)
- Celodenní výlet do NP Tierra del Fuego National Park + Vlak až na konec světa + Plavba po Beagle Channel.
NP Tierra del Fuego leží cca 11 km od Ushuaiy a je unikátní svou rozmanitostí – naleznete zde hory, lesy i moře.
Výlet začíná jízdou po dálnici 3 jihovýchodně kolem Susana Mount, kde kdysi pracovali trestanci ze staré věznice a kde se nachází železniční stanice. Zde nastoupíte do vlaku, jenž je kopií původního vlaku, kterým vězni přepravovali dřevo z okolních lesů a pojedete cca 60 minut až do stanice “Na konci světa”, kde koleje končí a přestoupíte do autobusu.
Následuje cesta údolím řeky Pipo až do zálivu Ensenada, odkud lze vidět ostrov Redonda a Estorbo či protilehlou stranu kanálu Beagle s horami Montes Nevados de la Cadena Sampaio (Chile).
Cestou zpět se během zastávky projdete kolem jezera Lago Roca a kolem přehrady bobrů se dostaneme do zátoky Lapataia.
Plavba po Beagle Channel: Odjezd je z turistického mola "Don Eduardo Arturo Brisighelli", odkud poplujete lodí po pobřeží okolo Ushuaiy a z paluby uvidíte nejdůležitější budovy tohoto města – námořnické muzeum (ve staré vojenské věznici), Muzeum “konce světa” atd.
Během plavby se Vám otevře výhled na moře, hory (hora Olivia a Cinco Hermanos), řeku Encajonado a další, postupně se přiblížíte ke středu kanálu Beagle a jihozápadně se dostanete až k majáku Les Eclaireurs, chránící souostroví téhož jména.
U Ostrova lachtanů se pobavíte při pozorování těchto hrajících si savců a jako přídavek Vás plavba zanese i k Ptačímu ostrovu, na němž žijí různé druhy kormoránů, albatrosů a jiné.
Vracet se budete skrze průplav Chico, při čemž ještě můžete vnímat nádheru ledovce hory Martial.
Ubytování v hotelu.

Den patnáctý - (Ushuaia - El Calafate)
- Transfer z hotelu na letiště.
- Přílet do El Calafate a transfer do hotelu.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den šestnáctý - (El Calafate)
- Celodenní výlet k ledovci Perito Moreno včetně Safari Náutico:
Z El Calafate pojedete cca 50 km po zpevněné silnici až ke vstupní bráně do NP Los Glaciares National, odkud Vás čeká ještě dalších 30 km k ledovci Perito Moreno.
Již cestou Vás ohromí nádherný výhled – argentinské jezero po pravé straně a velké množství ptačích druhů jako např. labuť černokrkou, plameňáky, kachny a jiné.
Část cesty z okna uvidíte patagonské stepi, od vstupu do NP se okolí změní a pohltí Vás vegetace stromů, převážně bukovců či skořicovníků.
Chvíli předtím, než dojedete k místu, kde vystoupíte, budou cestu lemovat různobarevné květiny, jež Vás budou doprovázet až k můstkům okolo ledovce. Po nich se vydáte a shlédnete ledovec z jiného úhlu, avšak je nutné dávat si pozor a věnovat pozornost značkám upozorňujícím na různé nebezpečí.
Na odpočinkovém místě s výhledem na ledovec si vychutnáte sendvič nebo se naobědváte v restauraci a pak již následuje cca hodinová plavba The Safari Náutico k the Brazo Rico, jižnímu rameni části jezera.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den sedmnáctý - (El Calafate)
- Celodenní výlet k ledovcům Upsala, Onelli a Spegazzini.
Výchozím bodem dnešního dne je přístav Punta Bandera, odkud proplujete severním křídlem jezera. Ledové kry uvidíte již ve chvíli, jakmile se dostanete přes Boca del Diablo (Ďáblův chřtán, nejužší část jezera) a v různých tvarech a velikostech Vás budou provázet po celou dobu výletu.
Z průplavu Upsala Vás ohromí panoramatický výhled na největší ledovec v Národním Parku – ledovec Upsala; dále budete pokračovat k zálivu Onelli, kde z lodi vystoupíte a procházkou cca 800 metrů se dostanete k jezeru Onelli, odkud je vidět na ledovce Onelli, Bolado a Agassiz.
Následuje návrat k přístavu a nocleh.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den osmnáctý - (El Calafate – Buenos Aires – Rio de Janeiro)
- Transfer z hotelu na letiště a přelet do Buenos Aires – vnitrostátní letiště.
- Transfer z vnitrostátního letiště na mezinárodní letiště a přelet do Ria de Janeira.
- Přílet do Ria de Janeira a transfer do hotelu.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den devatenáctý - (Rio de Janeiro)
- Celodenní výlet Corcovado a Cukrová Homole.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den dvacátý - (Rio de Janeiro – Foz do Iguazú – Puerto Iguazú)
- Transfer z hotelu na letiště a přelet na Iguazú.
- Přílet a transfer do hotelu.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den dvacátýprvní - (Puerto Iguazú)
- Celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů včetně Velkého Dobrodružství.
Ráno po snídani Vás vyzvedne průvodce a pojedete do NP Iguazu.
Park byl pojmenován podle řeky Iguazú, což v jazyce domorodců znamená “Velká voda”. V celém prostoru je více než 275 vodopádů od 30ti do 80ti metrů vysokých, které dohromady tvoří právě Vodopády Iguazú.
Z turistického centra vede trasa ekologicky šetrného vláčku, který spojuje místa Cataratas a Ďáblův chřtán, z nichž lze vyrazit na procházkové trasy.
“Vnitřní stezka” dává celkem cca 1.700 metrů cest a cestiček s osmi vyhlídkovými místy a návštěvníkům poskytuje možnost být přírodě zcela blízko – prochází totiž skrz a podél vodopádů do džungle a vede k začátku “Vyšší stezky”.
“Vyšší stezka” Vás povede převýšením 1.200 m a ukáže Vám jedny z nejkrásnějších panoramatických výhledů, projdete přes vodopády “"Dos Hermanas", "Chico", "Ramirez", "Bossetti", "Adan y Eva", "Bernabe Mendez" a končí u vodopádu "Mbigua". Zde se Vám rozprostře široce otevřená džungle, čímž budete moci rozpoznat vodopády "San Martin", "Escondido", "Dos Mosqueteros", "Rivadavia" a "Tres Mosqueteros".
Když skončíte procházku po stezkách, nastane čas na návštěvu další stanice - "Puerto Canoas".
Abyste se sem dostali, musíte 3 km podél řeky, hluboko do subtropického pralesa, čímž se dostanete k největšímu a nejkrásnějšímu vodopádu – “Ďáblovu chřtánu”.
Velké dobrodružství: Tento výlet kombinuje plavbu po řece a safari v džungli.
Nejprve Vás povezeme v autě 4x4 cca 12 km do džungle až k místu zvanému "Port Macuco". Tam přesednete do rychločlunu a vydáte se dalších 12 km po řece vstříc do Ďáblova chřtánu.
Ještě než se dostanete k cíli, navštívíte i vodopády “San Martin” a “Tres Mosqueteros”, kde si zkusíte sílu přírody v podobě rychlé a osvěžující “spršky” při proplutí přímo pod nimi.
Dobrodružství končí na předním břehu ostrova San Martin, celková doba trvání je 1 hodina a 45 minut.
Návrat do hotelu a nocleh.
Ubytování se snídaní v hotelu.

Den dvacátýdruhý - (Puerto Iguazú - Foz do Iguazú – San Pablo)
- Transfer z hotelu na letiště a návrat domů.

KONEC CESTY