Text

Malajsie

Na pozadí vidíte: Hora Kinabalu

Průzkum okolí Sandakanu 6 dní/5 nocí

Den první - PŘÍLET NA LETIŠTĚ SANDAKAN
Přílet do Kuala Lumpur a přestup na přímý let do Sandakanu.
Na letišti v Sandakanu Vás bude čekat řidič/průvodce, který Vás přepraví do hotelu, kde se ubytujete.
Po zbytek dne pak můžete odpočívat po cestě.
Ubytování se snídaní v Sandakan.

Den druhý - SANDAKAN - OSTROV SELINGAN (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani v 9.45 se v hotelové lobby setkáte s průvodcem, přejedete k přístavu a přestoupíte na člun, v němž přeplujete na ostrov Selingan. Ostrov se nachází přibližně 40 km severně od Sandakanu a severovýchodně od Sabahu, cesta člunem potrvá cca hodinu a půl. Žijou zde želvy karetové a želvy zelenavé, jenž do písků místních pláží ukládají svá vejce.
Nejprve Vás převezeme k registračnímu centru parku, kde se oficiálně nahlásíte a poté se ubytujete ve své chatce.
Po obědě budete mít ve svém osobním volnu možnost zaplavat si či zašnorchlovat.
Další program přichází po večeři, kdy se vydáte k líhni pro želvy a dostanete příležitost vypuštění malých želviček do otevřeného moře.
Ubytování v chatce v parku.

Den třetí - OSTROV SELINGAN - SEPILOK - ABAI (snídaně, oběd, večeře)
Časně ráno se vrátíte na pevninu a po vydatné snídani Vás převezeme do rehabilitačního centra pro orangutány v Sepiloku (cca 30 minut jízdy autem). Sepilok je největší centrum na světě zabývající se záchranou osiřelých, poraněných a nemocných orangutanů, v němž místní pečovatelé tato zvířata ošetřují. Jakmile jsou připraveni na návrat, vypustí je zpět do jejich přirozeného domova v divočině.
Podíváte se na místo, kde jsou orangutani krmeni a pak se společně s průvodcem vydáte na procházku tropickým nížinným pralesem na Borneu.
Procházku ukončíte u přístavu, z kterého poplujete ve člunu k chráněnému území rezervace řeky Kinabatangan. Řeka Kinabatang je mohutnou řekou na severovýchodním Borneu (Malajská část), území okolo ovšem není kontinuální a je tvořeno řadou ostrůvků původního pralesa. Váš výlet začíná již opuštěním vod Suluského moře, odkud se na místo dostanete přes mangrovníkovými lesy. Po zastávce na oběd se opět nalodíte a ze člunu budete pozorovat přírodu, uvidíte některé z velice ojedinělých opic druhu kahau nosatého či makaků, kteří se z ničeho nic vynoří z porostu; z ptactva pak můžete spatřit například ledňáčka modrouchého.
Po večeři Vás vezmeme na další plavbu a tentokrát se necháte okouzlit nočními zvuky džungle oživené mihotavými světélky světlušek.
Nocleh v Abai Jungle Lodge.

Den čtvrtý - ABAI - PITUS LAKE - KINABATANGAN, SUKAU (snídaně, oběd, večeře)
Časně ráno Vás vzbudí volání divočiny a vydáte se na další plavbu ve člunu podél jezera Pitus, abyste poznali přírodu v okolí nejdelší řeky ve státě Sabah.
Na snídani se vrátíte do lodge a po zbytek dopoledne budete mít volno.
Po obědě Vás průvodce vezme na další plavbu, tentokrát se po řece dostanete k vesnici Sukau a budete mít další příležitost spatřit nosaté opice. Vezmeme Vás také na projížďku ve člunu po řece Menanggul, která ústí do řeky Kinabatangan.
Nocleh v Kinabatangan Riverside Lodge.

Den pátý - KINABATANGAN, SUKAU - OXBOW LAKE (snídaně, oběd, večeře)
Dnes Vás vzbudí volání gibonů a zoborožců a čeká Vás další plavba ve člunu podél jezera Oxbow.
Na snídani se opět vrátíte do Lodge a další program následuje až po obědě, kdy se opět na lodi vydáte za objevováním přírody.
Nocleh v Kinabatangan Riverside Lodge.

Den šestý - ODLET SANDAKAN (snídaně, oběd)
Po snídani vyrazíte na průzkum jeskyně Gomantong. Během 15ti minutové procházky k jeskyni se dostanete k sabahskému největšímu hnízdišti ptactva, domovu milionů netopýrů a salangan. Hnízda salangan jsou sbírána a používána při výrobě zázračné čínské polévky z ptačích hnízd.
Následující část dne strávíte jízdou do Sandakanu, během které se zastavíte u čínského budhistického chrámu Puh Jih Syh, odkud je nádherný panoramatický výhled na záliv Sandakan.
Poobědváte v místní restauraci a pak Vás již odvezeme na letiště, abyste stihli Váš let do další destinace. (nejdříve lze odletět ve 14:00)