Text

Tahiti

Na pozadí vidíte: Tahiti nejkrásnější pláž

Ostrov lásky - Tahiti

Tahiti, často nazývaná Ostrovem lásky, je největším ze 115 ostrovů a atolů, které tvoří Francouzskou Polynesii. Tahiti má rozlohu 1.042 km2 a jeho povrch tvoří horské vrcholky nad deštným pralesem, vodopády spadající do chladivých řek a pramenů a plochá pobřežní část s tropickými květinami. Pláže na Tahiti jsou různé, najdete zde pláže s černým pískem na severovýchodním pobřeží a pláže s bílým pískem na jihozápadě. Většina hotelových resortů se nachází na západě ostrova Tahiti.

Kolem Tahiti -Nui (Velkého Tahiti) se táhne silnice (114 km) mezi horami a na poloostrově Tahiti -Iti (Malé Tahiti) cesta pokračuje k pobřeží 18 km. Vnitřní cesty vedou mezi farmami a plantážemi citrusových plodů, je odtud krásný výhled z plošiny Plateau of Taravao, mořská úžina spojuje dva ostrovy.

Papeete je hlavní město Tahiti a ostrovů, je to sídlo vládních úřadů, policie, nemocnic a klinik, bank, telekomunikačních center, leteckých společností a cestovních kanceláří, butiků a obchodů s černými perlami. Mezinárodní lodní přepravci zde mají svůj přístav, přistávají zde i plachetnice.