Text

Francie

Romantická Francie

Francie je zemí vína a sýrů, nabízí velké množství lákadel od romantické Paříže přes gotické katedrály, zámky na Loiře, římské památky, kromě toho také ale i možnost lyžování v zimě či trekování v létě ve francouzských Alpách a Pyrenejích.

Kamkoliv ve Francii zamíříte, vždy najdete něco zajímavého.
Čím méně osídlené oblasti, tím více příjemnějších a otevřenějších lidí potkáte, čím dále se pustíte, tím více zážitků si odnesete.

Francouzská síť vodních kanálů
Umělé vodní cesty, nejdelší v Evropě, se tu zakládaly už za Římanů. První zdymadla vznikla začátkem 16. století. Jejich pravý boom nastal v 18.stol, kdy byly kanály vzájemně propojeny skoro všechny velké řeky. Vznikla jedinečná síť vodních cest, která je ještě i dnes delší než francouzské dálnice. Po této síti kanálů proudilo kdysi nejrůznější zboží přivezené z kolonií do vnitrozemí a z provincií do Paříže. Pro nákladní loďaře to byl kvetoucí obchod až do doby, než jej nahradila rychlejší přeprava po kolejích a po silnici. Velká část kanálů starých dvě až tři století upadla do spánku. Zůstaly oázy klidu, které oživily až naše Pénichette®.