Text

Indie

Na pozadí vidíte: Taj Mahal

Indie plná protikladů


Se svou šokující rozmanitostí - od zasněžených hor po slunečné pláže, od rušných starých bazarů po nazdobené obchůdky, od uklidňujících chrámů po divoké festivaly, od polorozpadlých vesnic po technologicky důmyslná centra měst - jen těžko překvapí, že Indie patí mezi nejroztodivnější země na naší planetě.

Indie je domovem více než bilionu lidí a každému svému návštěvníkovi namíchá ze směsi etnických skupin výživný a opojný kulturní koktejl.

Míří sem duchovně zaměření lidé, kteří zde objeví ohromné množství posvátných míst a různých filozofií, nadšenci pro historii mají možnost objevit tu skvosty z minulosti téměř všude - od velkých pozůstatků Britské říše vyčnívajících z horečných městských uliček, po bojově zastrašující pevnosti postavené na opuštěných polích. Milovníci přírody si mohou užít třpytivé vody u palmami lemovaných pláží v Goa, zkusit potkat tygry při safari plném adrenalinu v Národním Parku Kanha, nebo se prostě jen nadýchat čerstvého vzduchu během treku v Himachal Pradesh.

A jídlo? Jihoindické idlis (rýžové knedlíky), pikantní severoindické kari, lákavé místní speciality, to vše potěší chuťové pohárky nejednoho návštěvníka.

Na demystifikaci Indie se zatím stále pracuje, velká spousta cestovatelů ji však již nyní považuje za hluboce návykovou. Koneckonců vše je o odevzdání sama sebe neznámému: toto je Indie a nic Vás na ni nemůže zcela připravit, protože její vůně, její nepolapitelná duše, je stále zahalena tajemstvím.

Budete ji milovat nebo nenávidět, mnozí dokonce zůstanou někde mezi těmito pocity... Indie Vás vtáhne celého, ať jdete kamkoliv či děláte cokoliv, je to místo, na které nikdy nezapomenete.