Text

Filipíny

Na pozadí vidíte: Chocolates Hills

Severní okruh


5ti denní objevování Bagui, hory Data a Banaue a osmého divu světa - rýžových teras Banaue Rice Terraces

Den první: MANILA - BAGUIO přes BACOLOR
- 07.00 ráno - Odjezd klimatizovaným autem z hotelu směrem na Baguio. Po cca 2 hodinách příjezd do Bacolor Pampanga, města mezi stovkami městeček a vesnic, jež bylo v roce 1993 poničeno výbuchem sopky Pinatubo.
Navštívíte baziliku, jíž ze 3/4 pohřbil sopečný prach, dále uvidíte zbytky střech, které taktéž vyčnívají z pozůstatků sopečného výbuchu.
Hněv sopky Pinatubo však vesničané pociťují i nadále, každý rok monzunové deště snášejí další a další vrstvy sopečného prachu a navyšují tak nános stávající. Aby zamezili větším ztrátám, staví raději své domy na kůlech vysokých několik metrů.
Pokračujete do provincie Benguet, 1500 km vysoko v pohoří Kordillery, přibližně po 4 hodinách jízdy se již objeví Baguio a ubytujete se v hotleu El Cielito Inn nebo podobný.

Den druhý: BAGUIO - Hora. DATA , BONTOC
- 06.30 ráno snídaně.
- 07.00 - 07.30 ráno - Odjezd k hoře Data vpřes údolí La Trinidad. Po horské silnici podél pohoří Halmesa, patřící k nejscéničtějším silnicím světa, se skrze divokou krajinu Centrální Kordillery, s výhledem na terasovitá políčka a vesničky v údolí pod Vámi, dostanete k hoře Mt. Data, u jejíhož vrcholu se nachází hotel Mt. Data Lodge.
Ubytování a nocleh.

Den třetí: MT. DATA - BANAUE
- 06.00-06.30 ráno snídaně.
- 06.30-07.30 - Odjezd do Banaue.
Projedete přes horské městečko Sagada a navštívíte jeskyně se zavěše­nými rakvemi, kde domorodci uctívají duchy zemřelých.
Dále trasa pokračuje po větrné horské cestě do Bontoc - hlavního města provincie a křižovatky cest.
Zde navštívíte a prohlédnete si míst­ní folklórní muzeum, založeného řádem belgických sester, který byl v této lokalitě aktivní po staletí.
Skládá se ze čtyř místností, kde jsou umístěny výrobky a staré fotografie původních domků.
Po obědě se postupně přepravíte do Banaue, které se nachází ve výšce kolem 1.200 m. Rýžové terasy v okolí Banaue bývají nazývány osmým divem světa a trvalo více jak 2.000 let, než je příslušníci kmene Ifugao vybudovali. Dnes jsou na čestném místě světového dědictví UNESCO. Ubytování a večeře v Banaue Hotel nebo podobný.

Den čtvrtý: BANAUE a okolí
Snídaně. Výlet se zastávkou na vyhlídce do nedaleké vesnice Banga (cca 2 km dále od rozcestí na Batad.) Návštěva vesnice Ifuao a návrat do hotelu.
Odpoledne možnost pro trek v okolí, návštěva tržiště.
Ubytování a večeře v Banaue Hotel nebo podobný.

Den pátý: BANAUE - MANILA
- Snídaně.
- 08.00 ráno - Odjezd do Manily přes centrální planiny Luzonu, největší oblastí pěstování rýže na Filipínách.
Oběd po cestě
Příjezd do Manily a check in v hotelu nebo transfer na letiště k odletu.