Text

Myanmar

Na pozadí vidíte: Hora Kinabalu

Zlatá cesta 12. dní

Objevit to nejlepší z ještě stále neznámého Myanmaru a poznat historii a kulturu této "zlaté" země.

1. den: Yangoon
Přílet do Yangoonu a přívítání zástupcem místního operátora. Následuje transfer do hotelu. Po ubytování začne prohlídka centra města a jeho koloniální architektury, spojená s návštěvou trhu Bogyoke, buddhy Chauk Htat Gyi. Túra bude zakončena návštěvou jednoho ze symbolů Yangoonu, Shwedagon Pagody. Večeret budete v Karaweik Hall, plovoucí na jezeře Kandawgyi.

2. den: Yangoon - Bagan
Po snídani budete odveženi na letiště k letu do Baganu. Po příletu budete mít na plánu procházku místním trhem a kolem nekrásnějších pagod a chrámů ve městě: Shwezigon Pagoda (postavená králem Anawrahtou v 11. století); chrám Khay Min Ga (panoramatické pohledy) a chrám Ananda (4 buddhové). Odpoledne uvidíte tradiční dílnu "lakovnu" poblíž vesnice Myinkaba. Později budete pokračovat k chrámu Manuha (postaveno 1059) a k chrámu Mingara Gu Byaukgyi. K večeru budete moci sledovat západ slunce z pagody Shwe San Daw přes nejdelší řeku Myanmaru.

3. den: Bagan
Po snídani navštívíte chrám Tayokepyay, Phaya Thone Zu a Nandamanya chrámy, které jsou zmáné nástěnnými malbami. Opatství Kyat Kan Cave je zase známe meditační centrum celé oblasti. Odpoledne budete pokračovat k dalším chrámům a den zakončíte opět symbolicky, západem slunce nad chrámy.

4. den: Bagan - Mandalay
Po snídani pojedete do Mandalay, kde po příjezdu navštívíte kláštěr Mahagandayon, ve kterém žije a učí se více než tisíš mnichů. Potom budete pokračovat ke dvě stě let sterému mostu U Bein, který je postaven z týkového dřeva.

5. den: Mandalay
Posnídáte v hotelu a pak se vydáte k jedné z nejznámějších pagod v Myanmaru, Mahamuni. pokračovat budete do místního čalounictví Kalaga. Odpoledne si užijete krásy Mandalay na pohled i poslech. A to v Shwe Inbin Monastery, Golden Palace Monastery a známé Kuthoday pagodě. Západ slunce budete sledovat z Mandalay Hill.

6. den: Mandalay - Heho - Pindaya
Po snídani pojedete na letiště k přeletu do Heho. Odtud se pak vydáte směrem k Pindaya a zastavíte se ve stejnojmenných jeskyních. Právě ty jsou domovem stovek buddhů.

7. den: Inle Lake
Po snídani pojedete do Nyaung Shve Jetty, kde se nalodítea budete si užívat plavbu po jezeře Inle. Během plavby budete moci sledovat místní rybáře, překrásné scenérie, plovoucí zahrady a život obyvatel. Navštívíte Phaungdaw OO pagodu, kláštěr Nga Phe Kyaung (kláštěr skákajících koček) a vesnici Inpawkhon.

8. den: Inle Lake
Volný den s možností poznání jezera a života kolem něj.

9. den: Inle Lake - Heho - Yangon - Golden Rock
Po snídani transfer na letiště k přeletu do Yangonu. PO příletu do hlvního města pojedete ke Golden Rosck.

10. den: Golden Rock - Bago - Yangon
Ráno, po snidani, se vydáte ke Kyaiktiyo, ke Zlaté Skále, viklanu, který je celý pokryt lístečky zlata. Cesta k místu a pagodě Kin Pun se line upatím kopce, část cesty lze absolvovat otevřeným truckem. Dále lze pokračovat jen po svých nebo se nechat vynést až na vrchol. Z vrchu jsou vidět nádherná panoramata a hlavně sledování západu slunce je zde zažitkem. Odpoledne se přesunete do Baga, kde se podíváte na Shwemawdaw pagodu, buddhu Shwe Tha Lyaung a bambusovou dílnu. Večer dorazíte do Yangonu.

11. den: Yangon
Volný den v Yangonu.

12. den: odlet z Yangonu.

Zajistíme celkový servis k cestě (letenky, víza, průvodce, fakultativní výlety).