Text

Kypr

Cesta po kyperském ostrově 9. dní

Projeďte ostrov a poznejte jeho historii. Kochejte se nádhernou přírodou!
Možná potkáte i Afroditu, kdo ví?

1. den: Larnaca
Přílet na mezinárodní letiště Larnaca, vypůjčení auta, ubytování v Larnace. Zbytek dne volný. Možná procházka po městě, návštěva muzea. Hlavní lákadla jsou: kostel sv. Lazara, turecká pevnost s palmovou promenádou či turecký vodovod.

2. den: Protaras - Forest Kavo Gkreko
Dopopedne vyrazíte na 55km cestu do Protarasu. Cestou se můžete zastavit v národním parku mysu Gkreko. Místní flóra je unikátní, vždyť 36 druhů orchidejí, které rostou na ostrově, pochází právě odtud. Park nabízí klidné procházky a pěkné výhledy. Ubytování v Protarasu.

3. den: Protaras - Nikosie
Ráno odjedete směrek k Nikosii (100 km), možnost zastávek po cestě nebo ještě renní procházka po Protarasu. Ubytování a přenocování v Nikosii. Prohlídka města - místní cesta po "Starém městě" odkryje většinu kostelů, bohatou sbírku fresek v katedrále Agios Ioannis a byzantské muzeum.
(Celková délka: 2 km; start: katedrála Agio Ioannis tou Theologou; cíl: kostel Anchargelos Michael tou Tripioti)

4. den: Severní Kypr
Výlet do Severního kypru, přechod je přímo v Nikosii, vždyť město je rozděleno mezi tyto dva státy. Majestátní hory Severního Kypru ukrývají kláštěry sv. Barnabáše a St. Mamas. K návštěve doporučujeme zříceninu hradu Hillarion či "město duchů" Varosha. Přenocování v Nikosii.
(Výlety do Sev. Kypru jsou na vyžádání, cestovat autem z jižní části ostrova není možné.)

5. den: Troodos
Přejezd z Nikosie k horám a NP Troodos. Pěší turistika - naučná stezka Kalidonia, turistická trasa Persefoni a mnoho dalších. Přenocování poblíž hor Troodos.

6. den: Troodos - Paphos
Ranní výlet do hor, odpoledne nebo navečer přejezd do Paphosu. Město a přístav je opředeno bájemi z řecké mytologie. Na pláži Petre tou Ramirou se pry zrodila sama Afrodita. Paphos patří mezi oblíbená letoviska, přesto si však stále zachovává svůj ráz. Ubytování v Paphosu.

7. den: Paphos
Volný den v Paphosu. Historie a koupání. Přenocování v Paphosu.

8. den: Limassol
Přejezd do Limassolu, cestou zastávka na hradě Kolossi (otevřeno celoročně). Pěší prohlídka Limassolu - mořské nábřeží Molos, hrad Lemesos, kamenné sklady, mešita Kepir, katedrála Agia Napa a ulice Agiou Andreou. V okolí: citrusové plantáže, vinařská stezka, solné jezero Akrotiri. Přenocování v Limassolu.

9. den: Larnaca Salt lake - odlet
Cestou do larnaky odbočka k solnému jezeru larnaca, chráněné oblasti s mokřady, krásnou přírodou a plaměňáky. V létě má jezero téměř šupinatý povrch a krásně se třpytí ve slunečním světle. Dříve se zde sůl "sklízela", to však bylo v roce 1980 ukončeno. Přejezd k letišti a odlet do Prahy.

Zajistíme celkový servis k cestě (letenky, ubytování, auto, fakultativní výlety). Program je ilustrační, je možné ho upravovat, zkracovat či naopak.