Text

Kambodža

Na pozadí vidíte: Angkor Vat

Zážitek ze Siem Reap

2 noci Siem Reap - 2 noci Phnom Pehn + 1 noc navíc v Phnom Penh


Den 1.: PŘÍLET SIEM REAP
Dnes přiletíte do Siem Reap - kolebky Angkorské civilizace. Ubytování v hotelu, odpoledne si prohlédnete Anggkor Wat - jeden ze sedmi architektonických divů světa, je tu pět velkých věží, jejichž zpodobnění najdete i na vlajce Kambodži. Pak pojedete ke chrámu Phnom Bakhend, odkud jsou krásné výhledy. Večeře s tanci a pisněmi Apsara.

Den 2.: SIEM REAP
Po snídani navštívíte neznámější chrámy, postavené v 9.-11.století, např. jižní vstupní brány Angkor Thom, chrám Bayon postavený Jayavarmanem VII. na konci 12.století, Baphoun, Terrace of the Elephants a Terrace of the Leper King. Odpoledne návštěva chrámů Kravan, Srash Srong, Ta Keo. Je tu pyramida tvořená 5 patry, jejíž celková výška je 22 metrů a je zasvěcena Shivovi, potom prohlídka dalších chrámů Preah Rup, Preah Neak Pean, Mebon Oriental, Preah Khan a Ta Phrom. Cesta do města, zastávka na trhu a prohlídka kolonilání čtvrti.

Den 3.: SIEM REAP – PHNOM PENH (314 km ). (B)
Po snídani cesta do Phom Penh, po cestě prohlídka Kam Pong Thom, Naga Bridge v Kompong Khdei, pak do Sambor Prei Kuk, kde je skupina 200 starých chrámů. Po příjezdu do Kampong Cham zastávka u khmérsko-japonského mostu, návštěva plantáže gumovníku, pak další chrámy Phnom Pros a Phnom Srei, Nokor Bachey chrám z 12.století, pagody, etnické khmérské vesnice, místní trhy provincie Basalt. Příjezd do Phnom Penh, ubytování a zbytek dne odpočinek.

Den 4.: PHNOM PENH
Celodenní prohlídka Phnom Penhu, prohlídka okolí Královského paláce, Stříbrné pagody. Hezké fotky lze udělat u řeky Mekong, odkud lze nafotit i Královský palác. Památník nezávisloti z roku 1958, kdy Kambodža získala nezávislost. Pak prohlídka národního muzea, Muzea genocidy Toul Sleng, také navštívíte Toul Tompong trh (zvaný ruský), kde se potkáte s místními lidmi. Návrat zpět do hotelu a odpočinek.

Den 5.: PHNOM PENH
Snídaně, volno do check-out ve 12:00, transfer na letiště, odlet.