Text

Vietnam

To nejlepší z Vietnamu


Předkládáme příklad intineráře cesty.

Den první: PŘÍLET HANOI
Přílet na letiště v Hanoii, uvítání a transfer do hotelu.
Krátký odpočinek a poté prohlídka staré části města na tříkolce.
Dále Chrám Ngoc Son - Chrám hrdinů, volný čas u jezera Hoan Kiem a pohled na krásnou Hanoi při západu slunce.
Návštěva představení vodních loutek, tradičního umění vietnamského lidu.

Den druhý: HA LONG BAY (175 km) (snídaně)
Po snídani v hotelu si užijete půldenní prohlídku Hanoie, navštívíte prezidentský palác, náměstí Ba Dinh, jednopilířovou pagodu "na muří noze", dům na kůlech, chrám literatury, první univerzitu ve Vietnamu, která vznikla v 11. století.
Dále budete pokračovat do Ha Long Bay – krásné zátoky a jedné z nejatraktivnějších světových oblastí, která je zapsána v seznamu UNESCO.
Check-in v hotelu a volný čas, nocleh.

Den třetí: HA LONG BAY- HANOI - HUE
Denní program začíná pětihodinovou plavbou lodí kolem romantické zátoky Ha Long Bay. Budete mít jedinečnou možnost zaplavat si ve smaragdově zelené zátoce a během plavby na lodi obdivovat ostrůvky a zakotvíte na jednom z nich, kde si užijete čisté písečné pláže s průzračnou vodou. Na lodi Vás čeká oběd z mořských plodů a později odpoledne vás převezeme na letiště v Hanoii, odkud přeletíte do královského města Hue. Po příletu transfer do hotelu a nocleh.

Den čtvrtý: HUE - DA NANG - HOI AN
Ranní transfer k přístavu, okružní plavba lodí s motorovým pohonem, prohlédnete si historickou trasu Královského komplexu : Flag Tower, Nhan a Quang Duc věžičky, Palác Nevyšší harmonie, Noontime Gate (půlnoční brána Ngo Mon Gate), chrám Mieu Temple ležící na jihozápad od citadely s výhledem na jih, zasvěcený deseti císařům dynastie Nguyen, pak královské divadlo. Návrat do královské mariny a plavba pokračuje proti proudu řeky na Huang River (Řeka vůní). Prohlídka Pagody Thien Mu, jednoho z nejkrásnějších architektonických skvostů v Hue. Cesta do Danang, zastávka na vrcholku průsmyku Ocean Clouds, vyhlídka na okolní krajinu. Návštěva muzea Champa - drahocenné sbírky chamské civilizace, vesnice vytesané v kameni v pohoří Marble. Cesta do Hoi An, starodávné město, přenocování.

Den pátý: DA NANG OR HOI AN ANCIENT TOWN – MY SON HOLYLAND (55km) (snídaně)
Odjezd do údolí My Son - posvátné území Champů, je zde mnoho starých věží, dvůr s královskými balkóny, místa ze 4.století, Světové místo dědictví UNESCO. Cesta zpět do Hoi An starého města, projížďka rikšou po japonském mostě, staré domy, muzea, obchody s hedvábím, suvenýry.

Den šestý: HOI AN ANCIENT TOWN- DA NANG – NHA TRANG BEACH (By PLANE) (snídaně) Hoi An staré město - Nha Trang pláž
Odpočinek na plážích Cua dai nebo Non Nuac - ideální místo pro turisty, kteří mají rádi přírodní scenérie a moře. Odpoledne let do Cam Rahn/ Nha Trang pláž - prohlídka města, zastávka u věží Ponagar Champa - chrámu. Odpoledne volno na pláži.

Den sedmý: NHA TRANG (By Boat) (snídaně)
Celodenní výlet lodí - objevování ostrovů. Loď Vás zaveze na vzdálenější ostrovy na prohlídku a koupání v Mun, ostovech Tam, můžete šnorchlovat v tyrkysové vodě pozorovat zajímavý podmořský život a korály. Pak navštívíte rybářskou vesnici a Tri Ngueen Akvárium. Oběd - vietnamská kuchyně se podává v restauraci Con Se Tre na ostrově Bamboo. Zpět do hotelu a volno na pláži. Ubytování Nha Trang.

Den osmý: NHA TRANG – PHAN THIET (260km) (snídaně)
Ráno transfer po zemi na pláž Phan Thiet - Mui Ne mys, 260 km od Nha Trang, zastávka po cestě u oblíbených míst - lotosové květy a zahrady s mangem v Cam Rahn, Hoa lai Champa věže, útes Cana. Příjezd do Phan Thiet, ubytování a volno.

Den devátý: PHAN THIET (By Car, JEEP SAFARI) (snídaně)
Po snídani prohlídka přístavu Phan Tiet, rybářské muzeum Thuy Tu, trh Phan Tiet, strará škola Duc Thanh a věže Po Sanu. Oběd v restauraci u moře s mořskými specialitami. Pak cesta v jeepu, prohlídka krásných dun, malého kaňonu a lotosových porostů. Po cestě zpátky lze navštívit známý "pohádkový potok ". Ubytování Phan Thiet.

Den desátý: PHAN THIET - HO CHI MINH CITY (220km) (snídaně)
Po snídani transfer do Ho Chi Minh City, vzdáleného asi 220 km - asi 4 hodiny jízdy se zastávkami po cestě. Příjezd do Saigonu nebo Ho Chi Minh City - největšího města Vietnamu. Odpočinek a ubytování.

Den jedenáctý: HO CHI MINH CITY – MEKONG DELTA / MY THO- CAN THO (180 km) (snídaně)
Cesta do delty řeky Mekong, zastávka na foto u chrámu Cao Dai - kombinace 4 největších náboženství. Plavba po řece Mekong, návštěva malých ostrůvků, ovocných zahrad, domky farmářů a ochutnávka výborných čerstvých plodů. Návštěva další farmy, kde uvidíte výrobu suvenýrů a cukrovinek z kokosu. Cesta k mostu My Thuan bridge od řeky a delty, přes Lower River velkým trajektem do Can Tho, zde ubytování v hotelu.

Den dvanáctý: CAN THO – HO CHI MINH CITY (180 km) (snídaně)
Po snídani plavba motorovou lodí po řece Mekong a jejích kanálech při východu slunce, venkovské scenérie a život obyvatel u řeky, návštěva plovoucího trhu Cai Rang. Potom prohlídka Binh Thuy, starého domu, kde se točil francouzký film L´Amant. Dům je z počátku 19.století a má barokní prvky, cesta zpět do HCMC a volno.

Den třináctý: HO CHI MINH CITY - CU CHI TUNNELS (70 km) (snídaně)
Cesta k podzemním tunelům Cu Chi - známé bojiště během vietnamské války před rokem 1975, prohlídka tunelů a bunkrů. Návrat do Ho Chi Minh City a odlet.