Text

Nepál

Okouzlení Nepálem

Nepálské Himaláje - mekka milovníků hor, kteří si toto místo vybírají pro krásné výlety.
Návštěvníci mohou podnikat dobrodružné výlety do džungle (Národní park Čitván), seznámit se s přátelskými obyvateli a jejich bohatou kulturou i mnoha náboženskými svátky a festivaly.

Nepál je rozhodně jednou z asijských zemí, která si každého cestovatele a dobrodruha získá svou pestrostí a okolní krajinou. Je to místo, kam se člověk vrátí minimálně jednou zpátky....

Hlavní město Káthmándú je plné jak hinduistů, tak buddhistů a je důležitou nepálskou křižovatkou a výbornou základnou pro výlety do hor, či za bohatou kulturou.
Nejnavštěvovanějším místem zde je krásné náměstí Durbar Square - jeden chrám střídá druhý a většina z nich je jen pár stovek let stará. Ten nejstarší pochází z doby kolem 12. století, všechny však utrpěly velké jizvy po silném zemětřesení v roce 1934.
Nejrozsáhlejším komplexem je Královský palác, který má krásně vyzdobenou hlavní vchodovou bránu Basantapur Tower.

Po nádechu kulturního bohatství v káthmándském údolí je čas vyrazit do hor.
Trek kolem Annapuren je jedním z nejkrásnějších treků, protože prochází několika vegetačními pásmy, mnohem méně turistů však přichází na trek Langtang, který vede k jezeru Gosaikunda. Nástup je velmi prudký, ale prochází se několika tradičními vesničkami, jejichž lidé jsou velmi pohostinní a mnohem přátelštější než kolem Annapuren.

Nechat si rozproudit krev pak můžou návštěvníci Národního parku Čitván, který je jedním z mála míst indického subkontinentu, kde lze pozorovat v divoké přírodě nosorožce jednorohého. Jeho populace se rychle snižuje a dnes se zde vyskytuje již jen 300 jedinců.

Ať už Vás tedy dostane rytmus přírody během trekování či rytmus bubnů v jedné z palácových restaurací v Káthmandú, Nepál je neuvěřitelně různorodá země, která nabízí pro každého něco.

Jedna návštěva nikdy nestačí!