Text

Nepál

Gorepani Treking

GHOREPANI TREKING

Den první: Přílet do Káthmándú
Přílet do Káthmándú a prohlídka Káthmándského údolí, navštívíte chrám Swayambhunath, Pashupatinath, který leží na okraji posvátné řeky Bagmati, tento chrám je svatý a určen pro hinduisty a zasvěcen bohu Shiva, prohlídka káthmandského náměstí. Návštěva Boudhanath - největší budhistické stúpy v Nepálu a možná i na světě, která je zařazena do seznamu památek UNESCO.

Den druhý: Káthmándú / Pokhara
Po snídani pojedete do města Pokhara (cesta bude trvat přibližně 5 - 6 hodin), ubytujete se v Base Camp Resort, odpoledne můžete navštívit město a poznat důležitá místa jako chrám Bindebasini, vodopád Devi´s, řeku Seti protékající roklí a jezero Fewa.

Den třetí: Nayapul/Tirkhe Dhunga
Dnes pojedete do Nayapul (cesta bude trvat cca 1 hodinu) odtud půjdete směrem k Birethanti, který leží na řece Modi. Pokračovat budete do Sudami kolem údolí a trek bude končit v Tirkhe Dhunga (1545 m).

Den čtvrtý: Ghorepani
Opustíte Tirkhe Dhunga a budete stoupat přes kamenné schodiště, do vesnice Magar v Ulleri (2070 m), dále půjdete příjemnou cestou přes dubové a rododendronové háje až k Nangethanti, po odpočinku půjdete do Ghorepani (2775 m).

Den pátý: Ghorepani – kopec Poon Hill/Tadapani
Brzo ráno se vydáte na trek do Poon Hill (3195 m), odkud se Vám při východu slunce naskytne krásný pohled na Himaláje, zde strávíte 40 minut a vrátíte se do Ghorepani, nasnídáte se a vydáte se na trek do Tadapani. Cesta povede podél hřebenů přes rododendrony a borový les až do Deurali (2960 m.). Dále budete sestupovat do Banthanti a Vaším trekingovým cílem bude Tadapani (2540 m).

Den šestý: Tadapani/Ghandrung
Dnes opustíte Tadapani a budete pokračovat do Ghandrung, tato vesnice je obydlím malé etnické skupiny Gurung, tito lidé mají svůj dialekt, svojí typickou kulturu a životní styl. Tato vesnice je oblíbenou turistickou zastávkou mnoha turistů, která může nabídnout pohled na krásné hory a která je zároveň nejsnazším spojením do Pokhary nebo Káthmándú.

Den sedmý: Ghandrung/Chumrung
Dnes se vydáte z Ghandrungu do Chumrung, který leží ve výšce 1950 m.

Den osmý: Chumrung/Tolkha
Dnes sestoupíte do Tolkha a projdete se další částí Anapuren.

Den devátý: Tolkha
V místě zvaném Tolkha se Vám naskytne nádherný výhled na Jižní Anapurny a Hiunchuli, které uvidíte přímo před sebou. Vaše cesta začíná ranním pohledem a půjdete po cestičkách až do Dhampus Phedi, kde na Vás čeká nádherná horská scenérie. Odtud budete sestupovat asi hodinu do Phedi a poté už jen pojedete autem do Pokhary.

Den desátý: Pokhara
Volný program v Pokhaře.

Den jedenáctý: Pokhara/Káthmándú
Přejezd z Pokhary do Kathmandu a transfer do hotelu.

Den dvanáctý: Káthmándú
Dnes se po celý den budete věnovat prohlídce města Káthmándú (náměstí Durbar, náměstí Bhaktapur Durbar a chrám Changunarayan).

Den třináctý: Káthmándú
Volný program v Káthmandú.

Den čtrnáctý: Káthmándú/Delhi
Přelet do Delhi a návazný let do Evropy.

Ubytování:

Káthmándú: Hotel Marshyangdi (5 nocí)
http://www.hotelmarshyangdi.com/index.html

Pokhara: Base Camp Resort (3 noci)
http://www.basecampresort.com/

S sebou: batoh, trekové boty, láhev na vodu, sluneční brýle, pokrývku hlavy, krém na opalování, pláštěnku, nepromokavou bundu, termoregulační kalhoty, rukavice, teplé ponožky, kraťasy, sandály, trička s krátkými i dlouhými rukávy, svetr, osobní potřeby, baterku, fotoaparát, dalekohled, léky.
Vízum do Nepálu k získání na letišti po příletu za USD 30/osobu.
Nutné 2 pasové fotografie. Pro treking permit a TIMS kartu nutné další 3 pasové fotografie.