Text

Kuba

Na pozadí vidíte: la Sierra del Escambray

To nejlepší z Kuby program 15 dní


Den první:
Přílet do Havany večer a transfer do hotelu. Krátké seznámení se zemí u kokteilu a nocleh.

Den druhý:
Prohlídka města Havana. Navštívíte náměstí Plaza de La Catedral s katedrálou San Cristóbal, která byla postavena v letech 1748 – 1777, a na památku Kryštofa Kolumba zasvěcena sv. Kryštofovi. Další zastávkou dnešního dne bude Bodeguita del Medio, oblíbená hospůdka Hemingwaye, zastavíte se i u budovy Capitolia, postaveného po vzoru washingtonského Capitolu, která je dokonce o něco větší než originál. V Capitoliu do revoluce v roce 1959 sídlila kubánská vláda, nyní prostory náleží kubánské akademii věd. Následuje návštěva v továrně na výrobu doutníků s možností zakoupení originál­ních kubánských doutníků a nakonec navštívíte nejelegantnější restauraci ve městě - the Floridita.
Návrat do hotelu a večeře, nocleh.

Den třetí:
Další den prohlídky města Havana. První zastávkou bude původní rezidence Hemingwaye - Finca Vigia. Odtud Vás zavezeme na prohlídku muzea rumu Havana Club spojenou s ochutnávkou a dále se procházkou dostanete do staré části Havany - Plaza Vijeja (Staré náměstí), jež tvoří řada starobylých budov tvořících specifickou atmosféru a které původně bylo místem, kde se konal trh s otroky.
Podíváte se i na náměstí Plaza de Armas (Náměstí zbraní), které vzniklo v roce 1519 jako místo pro slavnostní přehlídky. Uprostřed nejstaršího náměstí Havany, kde dlouhá léta sídlila místní vláda, je malý park, kde stojí socha revolučního vůdce Carlose Manuela de Céspedes z 19. století. Samozřejmě se také podíváte k havanskému přístavu a jeho nábřeží, před nímž po pravé straně stojí mohutná pevnost El Castillo de la Real Fuerza (Hrad opravdové síly).Celou pevnost tvoří čtyřcípý komplex silnostěnných kamenných bašt a přístup do ní byl možný pouze po padacím mostě nad hlubokým vodním příkopem.
Večer doporučujeme navštívit šou Tropicana s šampaňským a doutníky.
Večeře a nocleh v hotelu.

Den čtvrtý:
Dnešní výlet začíná krásným začátkem u vodopádu a známé botanické orchideové zahradě v Sorea. Odsud přejedete na tabákové plantáže
a dále se vydáte rychločlunem po podzemní říčce vápencovou jeskyní Cueva del Indio. Vyfotíte si údolí Vinales tak, jakoby to byla freska z prehistorických časů. Ještě předtím, než se vrátíte zpět do Havany, vychutnáte si drink v jeskynním baru.
Večeře a nocleh v hotelu v Havaně.

Den pátý:
Po snídani se vydáte na jižní karibské pobřeží Kuby do přírodní rezervace Guamá, kde navštívíte místní známou krokodýlí farmu, přírodní rezervaci a rychločlunem se podíváte do indiánské vesnice. Naobědváte se v laguně pod palmovými stromy a budete-li mít chuť, zkusíte šnorchlování. Po obědě odjezd vyhlídkovou silnicí Yaguarama do města Cienfuegos, ubytování a nocleh.

Den šestý:
Okružní prohlídka Cienfuegos - paláce cukrových baronů postavené v 18. století, návštěva takových skvostů architektury jako je divadlo Tomás Terry s původním interiérem, ve kterém vystupovali i Enrico Caruso a Sara Bernhardt, nebo zdobný Palacio de Valle na konci palmové riviéry. Prohlídka končí na hlavním náměstí a poté Vás převezeme do Trinidadu, kde také přenocujete.

Den sedmý:
Dnes Vás vezmeme zpět do 17. století při procházce ulicemi starého města Trinidad. V historickém muzeu Palacio Cantero na jižní straně náměstí se zachovalým původním historickým interiérem a nábytkem uvidíte exponáty ze starých časů, zavítáte do usedlosti Manaca Iznaga s její sedmipatrovou věží, jež měří úctyhodných 45 m, která nabízí svým návštěvníkům úžasnou vyhlídku do kraje. Zvon ve věži ohlašoval začátek a konec práce otroků na polích.
Ochutnáte zdejší specialitu - nápoj „canchánchara“ , který obsahuje rum, med a citrón v Canchanchara baru při zvucích autentické hudby a ještě než se vypravíte do Camaguey, třetího největšího města na Kubě, podíváte se na údolí cukrových plantáží.
Večeře a nocleh v Camaguey.

Den osmý:
Dnes se projdete mezi koloniálními budovami ze starých časů v úzkých uličkách města Camaguey. Navštívíte katedrálu a náměstí San Juan de Dios, naobědváte se v středověké restauraci a pak již budete pokračovat do Santiaga de Cuba. V tomto druhém největším městě Kuby a označovaným také za rivala Havany se dnes ubytujete a přenocujete.

Den devátý:
Provedeme Vás nejzajímavějšími místy Santiaga de Cuba jako jsou nejstarší kubánské paláce (například Casa de Diego Velázquez), originální muzea (Museo Municipal Bacardí), centrum a srdce města - park se sochou velkého bojovníka za nezávislost Carlose Manuela de Céspedes, tvrz Castillo del Morro. Po obědě navštívíte baziliku del Cobre, která uchvátí každého návštěvníka na první pohled. Jde o jedinečnou budovu se třemi dómy, jejíž název není odvozen od kobry, ale od nedalekých měděných dolů. (cobre = španělsky měď).
Večeře a nocleh v Santiagu de Cuba

Den desátý:
Po snídani opustíte Santiago de Cuba a přejedete do Varadera, kde se na pár dní usídlíte.
Večeře a nocleh ve Varaderu.

Den jedenáctý až čtrnáctý:
Dny odpočinku a volný program na pláži v letovisku Varadero v hotelu podle vlastního výběru.

Den patnáctý:
Transfer na letiště v Havaně a odlet domů.