Text

Kuba

Na pozadí vidíte: la Sierra del Escambray

Jednodenní exkurze z Havany


Představení Tropicana, kabaret pod otevřeným nebem

Délka: 4 hodiny
Program:
* Kabaret otvírá ve 21:30
* Program začíná ve 22:00 velkolepým tanečním představením v karibské palmové zahradě. Poznáte jednu z nejelegantnějších šou na Kubě, kde Vás ohromí více než 200 kubánských dívek a tanečníků.
* Program končí o půlnoci
* Po skončení programu se lze zúčastnit tance společně s aktéry.
* Kabaret zavírá v 01.00 ránoVýlet do údolí Vinales

Délka: 9-10 hodin
Program:
* Celodenní výlet do Vinales začíná vyzvednutím v hotelu v Havaně.
* Cesta vede podél pohoří Sierra del Rosario.
* Poznáte každodenní život na světově známých tabákových plantážích, navštívíte továrnu na výrobu doutníků a dozvíte se více o tom, jak se vyrábějí.
* Užijete si dechberoucí výhled na údolí Vinales a vydáte rychločlunem po podzemní říčce vápencovou jeskyní Cueva del Indio.
* Oběd bude v exotické karibské restauraci přímo v srdci údolí Vinales a zastavíte se také u skalních dvojčat Mogotes Dos Hermanas. V průsmyku mezi nimi uvidíte Mural de la Prehistoria - nástěnnou malbu 120 x 180 metrů, jež má představovat vývoj života na zemi od prvních obyvatel moří až po člověka.
* Návrat do hotelu v Havaně v pozdním odpoledni.


Havana nablýskaným kabrioletem

Délka: 4-5 hodin
Program:
* Prohlídka Havany začíná vyzvednutím v hotelu.
* Klasickým autem ze starých časů pojedete k tvrzi El Castillo del Morro a ze sedačky kabrioletu se budete kochat okolím.
* Čeká Vás také pěší prohlídka Havany, při níž poznáte náměstí Armády, koloniální pevnost Real Fuerza, Palacio de los Capitanes (městské muzeum), náměstí Plaza de la Catedral s katedrálou San Christóbal de la Habana, třídu Calle Obispo proslavenou pobytem Ernesta Hemingwaye, hotel Ambos Mundos, v němž je zpřístupněný k prohlídce pokoj, ve kterém Ernest Hemingway psal svůj román „Komu zvoní hrana“; univerzitu San Jeronimo a bar Bodeguita del Medio.
* Nablýskané auto Vás opět bude čekat u Capitolio, aby Vás provezlo okolo bulváru Prado, centrálního parku a havanské velké divadlo Gran Teatro de la Habana. Tečkou na konec bude návštěva ve výrobně rumu, kde samozřejmě tento oblíbený alkohol ochutnáte.
* Projedete také městem samotným a uvidíte Náměstí revoluce; kolem památníku José Martího, národní knihovny, revolučního paláce, havanské univerzity, známého zmrzlinového baru Coppelia, kina Yara, bulváru La Rampa a hotelu Habana Libre.
* Výlet končí příjezdem do hotelu v Havaně.

Výlet v safari autech do Soroy

Délka: 9-10 hodin
Program:
* Odjezd na výlet je z hotelu v Havaně.
* První zastávka bude v pohoří Sierra del Rosario, kde navštívíte botanickou orchideovou zahradu
* Krátkou procházkou se dostanete k vyhlídkovému místu v chráněné oblasti Mil Cumbres a necháte se unést pohledem na krásnou přírodu.
* Džípem pak projedete malebnou krajinou k farmám a exotickému vodopádu v Soroa, kde si můžete skočit do vody.
* V místní restauraci se naobědváte a poté už zamíříte zpět do Havany.
* Konec výletu je v hotelu v Havaně.