Text

Afrika

Na pozadí vidíte: Panorama na Střední planině (Zdroj: vypůjčeno od A.Havlik, září 2013)

Kruger Park - 5 denní safari (DRI)

Termín zájezdu: na vyžádání

Mpumalanga je oblastí velkých kontrastů - na východě je ohraničena původním lesem s vodopády a pak se svažuje do nížinné savany. Jsou zde dobře známé soukromé rezervace a Národní park Kruger. Strávíme čas jak v parku, tak ve vlastní soukromé rezervaci, kde půjdeme na pěší safari a čeká nás i safari v autech. Ubytování 3 noci v lodge a 1 noc v bungalu.
Hlavní body cesty: vycházky v lese, safari v otevřených autech, soukromá rezervace, NP Kruger, exkluzivní lodge v buši, Pilgrim´s Rest, Dračí hory, Blyde River Canyon, noční safari, safari v NP Kruger, fakultativně noční safari v NP Kruger.

Strava a ubytování dle rozpisu.
Expedice kombinovaná, menší skupina.

Zeptejte se nás na aktuální (ne)obsazenost na expedicích!

Itinerář:
Den 1.:Johannesburg - Bush lodge (večeře)
Odjíždíme v 6.30 z Greenfire Johannesburg lodge, pojedeme do Mpumalangy. Po cestě navštívíme Dullstroom, projedeme průsmykem Robbers Pass a zastavíme se v historickém městečku Pilgrim´s Rest. Navštívíme také Bourke´s Luck Potholes a Blyde River Canyon. Pak sjedeme do nížiny a ubytujeme se v dobře vybavené Greenfire Bush lodge. V soukromé rezervaci ve Velkém Krugerově parku lodge velmi dobře zapadá do prostředí buše. Je zde bazén. Večeře je tradiční u ohně.

Den 2.: Bush lodge (brunch, večeře)
Začneme ráno kávou a sušenkami a pak se vydáme na pěší safari, vycházka bude trvat asi 3 hodiny a budeme hledat zvířata v doprovodu průvodce a stopaře. Pak se vrátíme do lodge, kde nás čeká vydatná svačina. Odpoledne po odpočinku u bazénu se vydáme na safari vyjížďku v autě až do večera, budeme mít možnost vidět i noční zvířata. Večer nás čeká grilování.

Den 3.: Hazyview (snídaně, večeře)
Po snídani nás čeká další safari a hledání Velké pětky, pak se vydáme do městečka Hazyview, kde si dáme oběd na vlastní náklady. Následně dojedeme do Greenfire Hazyview lodge, kde přespíme. Jsou to chatky v subtropickém lese s výhledem na řeku Sabie, můžete se koupat, pozorovat ptáky, vyjít si do lesa.

Den 4.: Národní park Kruger (brunch večeře)
Brzy ráno pojdeme do NP Kruger, kde strávíme celý den, oběd piknik a safari z auta s dobrým výhledem. Pozdě odpoledne se vrátíme do konfortního Greenfire Hazyview lodge.

Den 5.: Johannesburg (snídaně)
Ráno se vydáte do Johannesburgu, kam dorazíte pozdě odpoledne.

Na cestě vás budou provázet kvalilifikovaní anglicky mluvící průvodci. Ubytování ve vlastních kempech a lodgích, výborně vybavená auta, malé mezinárodní skupinky. Auta mají úschovné boxy pro klienty, všechna jsou pravidelně kontrolována, omezený počet sedadel na 14 osob, vozy 4x4, takže s nimi lze jet i na safari a je z nich výborný výhled, mají veškeré vybavení, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník - pro kempové expedice. Veškeré nádobí je nerezové, 300 l nádrž na vodu, knihy, mapy. Okna u auta jsou otvíratelná.

http://mojeafrika.cz

http://www.mojeafrika.cz/zajezdy-kruger-park---5-dni-safari--dri-100047_100693_0