Text

Afrika

Na pozadí vidíte: Angkor Vat

Namibie - 17 denní safari (DRI)

Termín zájezdu: na vyžádání

Země stále trvajícího slunečního svitu, kde půda žádá nebe o déšť, nekonečná krajina táhnoucí se stovky kilometrů. Pouště, zvířata a rostliny přizpůsobené drsným podmínkám. Tato cesta zahrnuje všechna nejdůležitejší místa střední a severní Namibie, ale také vede mimo hlavní trasy.
Hlavní místa a body: prohlídka města Windhoek, Kalahari, NP Kgalagadi, Fish river kaňon, horké prameny Ai-Ais, řeka Orange, město duchů Kolmanskop, Luderitz, poušť Namib, safari v otevřených autech, Spitzkoppe, pěší safari, Damaraland, Swakopmund, soukromý kemp v poušti, noční vyjížďka v poušti, duny Sossusvlei, NP Etosha, výlet autem 4x4 do Sossusvlei, NP Waterberg, rezervace Palmwag.

Strava a ubytování dle rozpisu.
Na cestu jsou potřebná víza do Namibie 2000 CZK (nutno vyřídit předem).

Zeptejte se nás na aktuální (ne)obsazenost na expedicích!

Itinerář:
Den 1.: Windhoek
Skupina se setká v hotelu ve 14 hodin, dáme si krátký briefing ohledně cesty. Následně se vydáme do Katatura, které budeme objevovat během 2,5 hodiny dlouhé prohlídky na kole. Následně budeme ještě objevovat samotný Windhoek a dále se vydáme do Joe's Beerhouse nebo do jiné podobné restaurace, kde bude pokračovat náš briefing a užijeme si večeři (na vlastní náklady).

Den 2.: Windhoek - Kgalagadi (snídaně, oběd, večeře)
Dnes ráno za sebou necháme město a vyrazíme na jih na cestu do otevřených plání rozlehlé pouště Kalahari. Pojedeme skrz farmářská města, která jsou ojediněle navštěvována turisty. Do kempu dorazíme pozdě odpoledne a večer si užijeme večeři pod hvězdnou oblohou.

Den 3.: Přeshraniční park Kgalagadi (snídaně, oběd, večeře)
Po přepychové snídani se vydáme na safari Kgalagadi parkem, který leží zároveň v Jihoafrické republice a Botswaně. Je dobře známý díky množství predátorů, kteří se zde vyskytují. Jsou mezi nimi gepardi a ojedinělí lvi s tmavou hřívou. Dnes večer budeme kempovat.

Den 4.: Kgalagadi - Fish river kaňon (snídaně, oběd, večeře)
Dnes ráno si užijeme ještě krátké ranní safari, následně se vrátíme do kempu na brunch. Jakmile si zabalíme, vydáme se na cestu zpět do Namibie a pojedeme do Fish river kaňonu. Jedná se o druhý největší kaňon na světě, protože jeho hloubka dosahuje až 550 m. Užijeme si výhled na kaňon a následně se vydáme k horkým pramenům Ai-Ais, které se nachází v kaňonu a kde budeme dnes večer kempovat.

Den 5.:Fish river kaňon - Aus (snídaně, oběd, večeře)
Dnes ráno si užijeme krátkou vycházku kaňonem a poté se vydáme na cestu k nejjižnějšímu bodu této výpravy - řeka Orange. Řeka Orange vytváří úžasné scenerie, jak se kroutí krajinou směrem k horám. Užijeme si zastávku na oběd u řeky. Odpoledne již přijdeme do pouště Namib a navštívíme okouzlující městečko Aus, kde budeme dnes večer kempovat.

Den 6.: Aus - Luderitz - Kolmaskop -Aus (snídaně, oběd)
Vyjedeme brzy ráno a vydáme přes otevřené pláňe pouště k Atlantskému oceánu. Naší první zastávkou bude dnes město duchů Kolmanoskop. Dříve prosperující diamantový důl, dnes místo, které je postupně zaplavováno pískem pouště. Dále se vydáme do Luderitz - malého přístavního městečka. Zde navštívíme kříž, který zde umístil Dias v roce 1487 a ještě nějaký čas strávíme pozorováním jedinečné architektury. Odpoledne se vrátíme do pouště a po cestě se zastavíme v kolonii divokých pouštních koní. Oběd je dnes na vlastní náklady.

Den 7. - 8.: Rezervace v poušti Namib (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Ráno sedmého dne si užijeme v klidu, ještě se vydáme do města, kde si užijeme jeho pohostinnosti. Následně se vydáme na cestu do srdce pouště Namib, kde strávíme dvě noci. Probudíme se s výhledem na nekonečné pláně, Greenfire Desert camp leží ve chráněné oblasti, kam se během pobytu zde vydáme na pěší výlety a safari vyjížďky během dne i noci, abychom lépe pochopili místní faunu a flóru.

Den 9.: Duny Sossusvlei (snídaně, oběd, večeře)
Po krátké ranní vycházce pokračujeme přes nekonečné pláně do kaňonu Sesriem a nádherné duny Sossusvlei. Převezeme vás do dun autem 4x4 a zde na duny vystoupáte, pak se vrátíme do kempu.

Den 10. a 11.: Swakopmund (2x snídaně, 1x oběd, 1x večeře)
Přejedeme Namib Naukluft Park, navštívíme dramatickou měsíční krajinu a uvidíme staré rostliny Welwitschia mirabilis, pak pokračujeme do pobřežního města Swakopmund, kde strávíme dvě noci v Greenfire Swakopmund lodgi. Prohlédneme si toto prázdninové město, jednu večeři si dáme v místní restauraci (na vlastní náklady). Klienti se mohou zúčastnit fakultativních aktivit.

Den 12.: Skeleton Coast - hora Brandberg (snídaně, oběd, večeře)
Dnes se vydáme na Pobřeží koster, kde ztroskotalo mnoho lodí. Navštívíme kolonii lachtanů v Cape Cross, kde je jich možno vidět tisíce. Naše cesta pokračuje do vnitrozemí, naší zastávkou bude Brandberg, kde budeme kempovat u krásných balvanů, možná uvidíme endemické ptáky - lovebirds.

Den 13.: Twyfelfontein - Palmwag (snídaně, oběd, večeře)
Čeká nás dlouhý den, navštívíme Organ Pipes a skalní rytiny Křováků ve Twyfelfontein, pak vjedeme do Damaralandu přes Grottberg, kempovat budeme u Palmwag v oáze. Je to jedno z mála míst, kam chodí pouštní sloni.

Den 14. a 15.: Národní park Etosha (2x snídaně, 2x oběd, 1x večeře)
Vjedeme do NP Etosha, kde strávíme dvě noci a budeme hledat zvířata, jimiž se park pyšní. Jeden večer strávíme u napajedla a budeme pozorovat zvířata, která se sem přišla napít. Budeme jezdit na safari v parku, jeden večer povečeříme v restauraci (na vlastní náklady).

Den 16.: Etosha - Waterberg (snídaně, oběd, večeře)
Ráno si ještě užijeme krátké safari a poté park opustíme a vydáme se k působivému národnímu parku Waterberg Plateau. Tato plošina je známá svou ekologickou rozmanitostí - nachází se zde přes 200 různých druhů ptáků. Dnes odpoledne vystoupíme na horu a užijeme si výhled na poušť Kalahari. Večer si užijeme naše poslední kempování v přírodě.

Den 17.: Windhoek (snídaně)
Ráno vyrazíme brzy a vydáme se na cestu do Windhoeku, kam dorazíme okolo 13.00. Můžeme vám následně zařídit transfer na letiště, na který je potřeba počítat min. hodinu.

Tato expedice zahrnuje pěší výlety, proto je dobré mít sebou malý batoh. Dále je třeba spací pytel, ručník a polštář. Je třeba prevence malárie.

Na cestě vás budou provázet kvalilifikovaní anglicky mluvící průvodci. Ubytování ve vlastních kempech a lodgích, výborně vybavená auta, malé mezinárodní skupinky. Auta mají úschovné boxy pro klienty, všechna jsou pravidelně kontrolována, omezený počet sedadel na 14 osob, vozy 4x4, takže s nimi lze jet i na safari a je z nich výborný výhled, mají veškeré vybavení, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník - pro kempové expedice. Veškeré nádobí je nerezové, 300 l nádrž na vodu, knihy, mapy. Okna u auta jsou otvíratelná.

http://mojeafrika.cz

http://www.mojeafrika.cz/zajezdy-namibie---17-dni-kempove-safari-z-windhoeku-do-windhoeku-dri-100047_100753_0