Text

Afrika

Keňa a Tanzánie - 12 denní safari z Nairobi do Nairobi (DRI)

Termín zájezdu: na vyžádání

Toto safari kombinuje nejznámější místa Keni a Tanzánie. Soustředíme se na vyhlášené národní parky, navštívíme také méně známé oblasti a setkáme se s místními kmeny, včetně Masajů. Počasí a stav silnic se během této cesty mění, klienti musí být připraveni i na horší cesty.
Hlavní body zahrnuté v cestě : Nairobi, rezervace Masai Mara, Lake Naivasha, Lake Nakuru, Lake Victoria, NP Serengeti, kráter Ngorongoro, masajská vesnice, Arusha.

Fakultativně: let balónem
Strava, doprava, vstupy, průvodce dle itineráře.
Na cestu jsou potřebná víza do Keni 51 USD (nutno předem online) a víza do Tanzánie 50 USD (platí se na místě).

Zeptejte se nás na aktuální (ne)obsazenost na expedicích!

Itinerář:
Den 1.: Nairobi
Přiletíte do Nairobi a setkáte se v hotelu v centru města, ti co přiletí dříve mají možnost fakultativních aktivit, které nabízí hotel. V 18.00 se setkáte s průvodcem, který vás seznámí s cestou, večeře na vlastní náklady v místní restauraci.

Den 2.: Údolí Great Rift (snídaně, oběd, večeře)
Necháme město za sebou a vydáme se na sever, budeme mít krásný výhled na Velkou příkopovou propadlinu, pak sestoupíme do údolí, kde strávíme čas obdivováním dechberoucího výhledu na pláně a ptáky, kteří se slétají okolo jezer v údolí. Zde budeme také kempovat.

Den 3.: Lake Naivasha (snídaně, oběd, večeře)
Dnes nás čeká krátký přejezd do kempu na březích jezera Naivasha, postavíme stany pod stromy a můžeme si odpočinout, pozorovat hrochy. Odpoledne navštívíme Elsamere, bývalý domov George a Joy Adamsových, kde si dáme čaj seznámíme se s jejich fascinujícím životem. Návrat do kempu.

Den 4.: Masai Mara (snídaně, oběd, večeře)
Vydáme se méně známými cestami přes mnoho masajských vesnic, náš kemp se nachází u známého parku Masai Mara, dáme si horkou sprchu z tradičních ohřívačů v lodži, kde strávíme noc.

Den 5.: Masai Mara (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno vjedeme do parku a celý den nás čeká safari, Masai Mara je známá svými velkými stády a stále přítomnými predátory, budeme sledovat migraci. Oběd bude piknik na březích řeky Mara, kde žije mnoho krokodýlů a hrochů.

Den 6.: Lake Victoria (snídaně, oběd)
Dnes opustíme Masai Maru a vjedeme do Tanzánie k jezeru Victoria - největšímu jezeru v Africe. Toto jezero je součástí Velké příkopové propadliny a dává živobytí mnoha místním obyvatelům, kteří zde loví ryby. Zde si odpočineme, navštívíme trhy a potkáme místní rybáře. Večeře bude na vlastní náklady v místní restauraci, kempovat budeme u vody.

Den 7.: Serengeti (snídaně, oběd, večeře)
Dnes vjedeme do světoznámého parku Serengeti, kde žije obrovské množství zvířat, mnoho predátorů a ptactva na nekonečných pláních s akáciemi. Projedeme park ze západu na východ a po cestě budeme pozorovat zvířata. Noc strávíme v kempu Seronera.

Den 8.: Serengeti - Ngorongoro (snídaně, oběd, večeře)
Po ranní safari vyjížďce opustíme Serengeti a vjedeme do chráněné oblasti Ngorongoro, kde uvidíme Masaje a jejich stáda dobytka, ale také divoká zvířata. Masajové zde žijí svým tradičním způsobem života již po staletí. Dnes budeme kempovat v Simba kempu na hranici kráteru Ngorrongoro, výhledy z kempu jsou nádherné.

Den 9.: Ngorongoro - Masajové (snídaně, oběd, večeře)
Za rozbřesku vjedeme do kráteru malými auty 4x4 a budeme pozorovat nádhernou přírodu a zvířata, zde budeme mít možnost vidět skoro všechny druhy zvířat na jednom místě, včetně vzácného nosorožce černého. Vrátíme se do Simba kempu, dáme si oběd a sjedeme pak dolů do kempu, kde budeme mezi Masaji.

Den 10.: Masajská vesnice (snídaně, oběd, večeře)
Dnes si prohlédneme vesnici a její okolí pěšky, seznámíme se s jedinečnou kulturou, uvidíme masajské tance, můžete smlouvat a vyměňovat věci na trhu a pozorovat jejich tradiční život. Noc v kempu.

Den 11.: Arusha (snídaně)
Ráno se vydáme do Arushe, města na úpatí hory Meru, zde strávíme odpoledne prohlídkou města a místních tržišť. Povečeřet můžete v místní restauraci na vlastní náklady.

Den 12.: transfer do Nairobi (snídaně)
Po snídani se vracíme do Nairobi (můžeme použít i shuttle bus), cesta vede krásnou krajinou a za jasných dní lze vidět i Kilimanjaro - nejyvšší horu Afriky. Po cestě do Nairobi se zastavíme na letišti, odkud někteří již odlétají, ti co zde zůstávají budou zavezeni do centra města do hotelu.

S sebou je třeba mít spací pytel, ručník, polštář. Víza se získávají na hranicích.

Na cestě vás budou provázet kvalilifikovaní anglicky mluvící průvodci. Ubytování ve vlastních kempech a lodgích, výborně vybavená auta, malé mezinárodní skupinky. Auta mají úschovné boxy pro klienty, všechna jsou pravidelně kontrolována, omezený počet sedadel na 14 osob, vozy 4x4, takže s nimi lze jet i na safari a je z nich výborný výhled, mají veškeré vybavení, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník - pro kempové expedice. Veškeré nádobí je nerezové, 300 l nádrž na vodu, knihy, mapy. Okna u auta jsou otvíratelná.

http://mojeafrika.cz

http://www.mojeafrika.cz/zajezdy-kena-tanzanie---kempove-safari-z-nairobi-do-nairobi-12-dni--dri-100047_100696_0