Text

Afrika

Na pozadí vidíte: Hora Bromo

Uganda - 13 denní poznávací safari (DRI)

Termín zájezdu: na vyžádání

Perla Afriky nabízí rozmanitost zvířat, přírodních krás a milé obyvatelstvo. Cesta zahrnuje hlavní atrakce - trek za gorilami a šimpanzy v původních pralesech, prohlídku velkých vodních toků, mystické vesnice zahalené v mlze a méně známé pohledy na stromové lvy, velká stáda hrochů a nekonečné pláně. Ujedeme asi 2000 km, někdy i po špatných cestách, počasí, cesty a další místní podmínky ovlivňují průběh cesty. Klienti přilétají do Entebbe a odtud se také vrací. Ubytování před a po expedici můžeme zajistit v Cassia lodge u Entebbe nebo v Adrift Campu v Jinja (se stravou).

Hlavní body cesty: Kampala, rovník, NP Mburo, Bwindi nepronikutelný prales, trek za gorilami, NP Queen Elizabeth, stromoví lvi v Ishahsha, procházky vesnicí, vycházky za ptáky, trek za šimpanzy (v ceně), kanál Kazinga, měsíční hory Ruwenzori, centrum šimpanzů Jane Goodallové, vodopády Murchison + národní park, plavba po Albertově Nilu, pramen Nilu, útočiště nosorožců - Ziwa Rhino Sanctuary.

Fakultativně: 2.trek za šimpanzy, stopování nosorožců pěšky, návštěva vesnice Pygmejů, raft na Bílém Nilu, bungee jumping.

Na cestu jsou potřebná víza do Ugandy 100 USD (platí se na místě) a permit na gorily 600 USD (platí se na místě).

Zeptejte se nás na aktuální (ne)obsazenost na expedicích!

Itinerář:
Den 1.: Entebbe - Lake Mburo NP (večeře)
Odjíždíme z Cassia lodge u Entebbe v 8.00 a vydáme se přes předměstí do rušného města Kampala, než začne naše cesta na západ. Po cestě navštívíme trh s bubny, s ovocem a zastavíme se na rovníku. Odpoledne přijedeme do NP Lake Mburo, známého svými zvířaty a velkou populací hrochů. Kempovat budeme na březích jezera.

Den 2.: Bwindi Impenetrable Forest (snídaně, oběd, večeře)
Začneme den safari v autě nebo pěším a vyjedeme z parku přes zvlněnou krajinu s plantážemi banánovníků a stády dlouhorohého dobytka Ankole. Dnes odpoledne pojedeme náročnou horskou krajinou přes odlehlé vesnice často zahalené v mlze, do Bwindi Impenetrable Forest, kempovat budeme na kraji lesa.

Den 3. a 4.: Bwindi trek za gorilami (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
V jednom z těchto dnů se zúčastníme hlavního bodu programu cesty - treku za gorilami. Rozdělíme se do malých skupinek a s místními průvodci vyjdeme hledat gorily, s nimi pak strávíme hodinu. Počet permitů je omezen, proto zde zůstáváme dva dny, aby se na všechny dostaly permity. Pokud jdou všichni na trek 4. den, pak 3.den navštívíme Lake Bunyoni. Jinak se čas tráví procházkami v lese a pozorováním jeho obyvatel.

Den 5. a 6.: Národní park Queen Elizabeth - Ishasha (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Za sebou necháme hory a lesy a sjedeme na pláně NP Queen Elizabeth, kde strávíme dvě noci v kempu v odlehlém táboře. Kromě savců, plazů, ptáků - je Ishasha známá svými stromovými lvy. Budem intenzivně hledat a pozorovat zvířata.

Den 7.: NP Queen Elizabeth - šimpanzi (snídaně, oběd, večeře)
Zabalíme stany a pojedeme podél celého parku přes Maramagambo les, kde potkáme šimpanze a mnoho ptáků. Odpoledne dojedeme ke Kyambura Gorge, můžeme jít na další trek za šimpanzy. V blízkosti kempujeme.

Den 8.: Pohoří Ruwenzori (snídaně, oběd, večeře)
Ráno projedeme parkem a pak pokračujeme do severních měsíčních hor Ruwenzori. Postavíme si stany a pak nás čeká vycházka přes vesnice až k lesu na vyhlídku Ruwenzori. Pohoří se tyčí do výšky 5000 metrů nad mořem, svahy porůstají tropické pralesy a vrcholky jsou často zahaleny sněhem, nádherný pohled vzhledem k blízkosti rovníku.

Den 9.: NP Murchison Falls (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno vyrazíme a necháme za sebou hory a sjedeme do míst s čajovými plantážemi kolem Fort Portal. Dnes nás čeká dlouhá jízda po špatných cestách. Naším cílem je Kanyio - Pabidi kemp v NP Murchison Falls, tento kemp je veden Institutem Jane Goodallové a má dobré vybavení.

Den 10.: Murchison Falls / Victoria Nile (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno vyrazíme za habituovanými šimpanzy, strávíme s nimi hodinu a pak se vrátíme do kempu. Poté se vydáme na Murchisonovy vodopády, úzká strž, jíž padá řeka Nil z výšky 40 m v Příkopové propadlině. Prohlédneme si vodopády, pak pojedeme po proudu, přejedeme Nil a užijeme si safari vyjížďku v severní části parku. Zde budeme také kempovat.

Den 11.: Ziwa - útočiště nosorožců (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno se vydáme na výlet lodí po řece Nil - možná budeme mít štěstí a uvidíme vzácného člunozobce a mnoho dalších zvířat, pokud není možné jet na lodi, pojedeme autem. Znovu si pak nasedneme do našeho auta, vyjedeme z parku a vydáme se do útočiště nosorožců Ziwa Rhino sanctuary, projekt na záchranu nosorožců a jejich znovu zavedení do přírody. Kempování.

Den 12.: Jinja (snídaně, oběd)
Dnes ráno máte možnost stopovat nosorožce (fakultativně), pak sbalíme stany a vydáme se na cestu do Jinja, kde strávíme poslední noc v relativním komfortu Adrift campu, večeře na vlastní náklady v restauraci.

Den 13.: Jinja (snídaně)
Cesta končí dnes po snídani, ale řeka Nil nabízí raftování na divoké vodě - můžete si zde užít dobrodružství, vše je organizováno z kempu Adrift a aktivity jsou fakultativní, lze si zajistit další noc zde v kempu a jen třeba odpočívat u pramene Nilu. Rovněž zajistíme transfery.

Je třeba mít sebou spací pytel, ručník a polštář. Je třeba prevence malárie. Doporučená měna je US dolar.

Na cestě vás budou provázet kvalilifikovaní anglicky mluvící průvodci. Ubytování ve vlastních kempech a lodgích, výborně vybavená auta, malé mezinárodní skupinky. Auta mají úschovné boxy pro klienty, všechna jsou pravidelně kontrolována, omezený počet sedadel na 14 osob, vozy 4x4, takže s nimi lze jet i na safari a je z nich výborný výhled, mají veškeré vybavení, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník - pro kempové expedice. Veškeré nádobí je nerezové, 300 l nádrž na vodu, knihy, mapy. Okna u auta jsou otvíratelná.

http://mojeafrika.cz

http://mojeafrika.cz/zajezdy-uganda---13-dni-poznavani---kempove-safari-dri-100047_100695_0