Text

Afrika

Botswana - 16 denní kempové safari (DRI)

Termín zájezdu: na vyžádání

Na první pohled se zdá Botswana placatá, avšak na severu leží krásné vodní kanály Okavanga se zelenými, úrodnými pláněmi, voda vtéká přímo do moře písku - pouště Kalahari a tvoří jedinečnou krajinu, domov krásné fauny a flóry. Skoro čtvrtina země jsou chráněná území nedotčené divočiny a známá jako jedno z nejlepších míst na pozorování zvěře v Africe. Nabízíme dvě varianty safari do této oblasti, které pokrývají Makgadikgadi solné pánve, Deltu Okavanga, Moremi /Chobe, Savuti a Victoria Falls. Tato cesta nabízí fotografům a milovníkům přírody jedinečný zážitek.
Hlavní body: safari v otevřených autech, kempování v divočině, solné pánve, NP Victoria Falls, pěší safari, let do delty Okavanga, privátní kemp v srdci delty, NP Moremi /Chobe, řeka Chobe, Savuti.

Fakultativní aktivity: safari na slonech, rafting, bungee jumping, další let nad Okavangem.

Strava, ubytování dle rozpisu.

Zeptejte se nás na aktuální (ne)obsazenost na expedicích!

Itinerář:
Den 1.: Johannesburg - Kalahari
Odjedeme z Drifters Johannesburg lodge v 6.30 směrem ke hranicím s Botswanou, po překročení hranic se vydáme na pláně Kalahari. Dnes ujedeme poměrně velkou vzdálenost, než dorazíme do kempu blízko Kang, kde dnes přenocujeme. Jakmile si postavíme stany, užijeme si krátkou procházku buší. (Oběd a večeře na vlastní náklady.)

Den 2.: Kalahari (snídaně, oběd, večere)
Vstaneme brzy, abychom si užili ohromující východ slunce a než budeme pokračovat, dáme si přepychovou snídani v kempu. Následně vyrazíme do města Ghanzi, které je domovem několika posledních tradičně žijících křováků. Právě od nich se zde dozvíme něco o divočině. Zároveň se zde vydáme na procházku buší.

Den 3. - 5.: Okavango Delta (3x snídaně, 3x oběd, 3x večeře)
Okavango, obrovská řeka, jejíž vody se vlévají do písků Kalahari, vytvářejí jedinečnou vnitrozemskou deltu a unikátní ekosystém, v němž žijí rozmanitá zvířata a vyskytuje se zde neobvyklá flóra. Pohled na antilopu lechwe v zaplavených pláních, ptáci poletující nad vodními liliemi, orli poletující nad vodní hladinou.
Naší cesta do Delty povede skrz kanály, kterými poplujeme nejdříve motorovou lodí a následně mekoro - tradiční lodě vydlabané z jednoho kusu dřeva. Strávíme zde tři noci v opravdové divočině, oblast si prohlédneme jak z mekoro tak pěšky, budeme mít možnost si vychutnat jedinečnou odlehlost místa.

Den 6.: Okavango - Maun (snídaně, oběd, večeře)
Dnes vyrazíme brzy ráno, abychom se nejdříve na mekoro a následně na motorovém člunu vrátili zpět k našemu trucku. Odpoledne pak dorazíme do Maun a následně budeme pokračovat do Drifters Maun Lodge, kde se osvěžíme a čeká nás večeře. Lodge se nachází na břehu řeky Boteti a nabízí komfortní ubytování, bazén, bar a restauraci. Lze si zde fakultativně objednat i další přelet nad deltou při jedné z návštěv Maun (znovu se do Maun vrátíte 11. den).

Den 7.-10.: Moremi, Savuti, Chobe (4x snídaně, 4x oběd, 4x večeře)
Nejdříve se zastavíme v Maunu a průvodce nakoupí zásoby, připravíme se na další safari, pojedeme na sever, kolem cesty leží odlehlé vesnice. Pět dní strávíme v rezervacích a budeme pozorovat zvířata. Začneme v Moremi, kempovat budeme první noc u 3rd Bridge, pak se vydáme na sever přes Xakanaxa k North Gate, tato oblast je jedinečná na pozorování zvířat, čekají nás dopolední a odpolední safari u mokřad. Pak pokračujeme do Savuti, oblasti s mnoha možnostmi safari vyjížděk. Vegetace se stále mění, od otevřených plání, palmových stromů po bažiny, husté porosty mopane a akacií. Celou dobu budeme kempovat v přírodě v soukromých kempech.

Den 11.: Maun (snídaně, večeře)
Naše poslední ráno v parcích pojedeme pomalu směrem do Maun, kde strávíme nějaký čas než se vydáme zpět do Drifters Maun Lodge. Během odpoledne budeme odpočívat v lodži. (Oběd je dnes na vlastní náklady)

Den 12.: Pánve Makgadikgadi (brunch, večeře)
Užijeme si pohodové ráno v Lodži, třeba u bazénu, než si dáme brunch a následně se vydáme na východ k ohromujícím solným pánvím Makgadikgadi. Zde uvidíme mnoho krásných ptáků a další pouštní zvířata. Kempovat budeme v divočině pod hvězdnou oblohou.

Den 13.: Chobe river - Victoria Falls (snídaně, oběd, večeře)
Dnes se vydáme na sever. Necháme za sebou Pánve a vydáme do oblasti Chobe, které je známé obrovskými stády slonů, která se shromažďují na záplavových pláních. Odpoledne si užijeme plavbu po řece Chobe, zde možná uvidíme puku. Přejedeme hranice a noc strávíme v pohodlí Drifters Victoria Falls lodge.

Den 14.: Victoria Falls (snídaně)
Probudíme se ve Victoria Falls, u vodopádů. Prohlédneme si vodopády a další místa, můžete využít nabízené aktivity, prohlédnout si vesnici, trh se suvenýry a krokodýlí farmu. Můžete si zaplatit přelet nad vodopády, projet se lodí po Zambezi, rafting, safari na slonech. Dvě noci strávíme v Greenfire Victoria Falls lodge, takže budete mít možnost toto místo dobře prozkoumat jak pěšky, tak na kole. (večeře na vlastní náklady)

Den 15.: Victoria Falls - Francistown (snídaně, oběd, večeře)
Klienti mohou odlétat z Victoria Falls nebo odjedeme z Vic Falls zpět do Botswany a pojedeme dále na jih do Francistown. Dnes budeme naposledy kempovat.

Den 16.: Francistown - Johannesburg
Cesta zpět do JAR, v podvečer příjezd do Johannesburgu.

Je třeba mít platný pas, spací pytel, polštář, ručník, měkké zavazadlo, peníza na útratu, v ceně je doporovod dvou profesionálních průvodců, strava dle rozpisu, káva, čaj, džus, doprava, místní průvodci, mokoro, ubytování, vybavení na kempování, vstupy do parků.

Na cestě vás budou provázet kvalilifikovaní anglicky mluvící průvodci. Ubytování ve vlastních kempech a lodgích, výborně vybavená auta, malé mezinárodní skupinky. Auta mají úschovné boxy pro klienty, všechna jsou pravidelně kontrolována, omezený počet sedadel na 14 osob, vozy 4x4, takže s nimi lze jet i na safari a je z nich výborný výhled, mají veškeré vybavení, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník - pro kempové expedice. Veškeré nádobí je nerezové, 300 l nádrž na vodu, knihy, mapy. Okna u auta jsou otvíratelná.

http://mojeafrika.cz

http://www.mojeafrika.cz/zajezdy-botswana---16-dni-kempove-safari-z-jnb-do-jnb--dri-100047_100698_0