Text

Afrika

Na pozadí vidíte: Chocolates Hills

Jižní Afrika - 18 denní cesta z Johannesburgu do Kapského Města (DRI)

Termín zájezdu: na vyžádání

JAR nabízí krásné scenérie, mnoho zvěře, rozličné kultury, výbornou infrastrukuru a zdravé podnebí. Rozmanitá krajina - nedotčené pobřeží, vysoké hory, různé ekosystémy, přírodní rezeravce. Ubytování ve vlastních lodgích.
Nejvýznamější body: pěší safari za Velkou pětkou, safari v otevřených autech, parky a rezervace, NP Kruger, rezervace Hluhluwe, Dračí hory, Svazijské království, kapská vinná farma, pobyt na farmě v Karoo, africká kultura, Garden Route, Vydří stezka, Kapské Město, výstup na Stolovou horu, nedotčené pláže, kultura Bušmenů.
Fakultativně - plavba na moři na kajaku, bungee jumping, jízda na ponících, noční safari v Krugeru, jízda na horském kole v lese, plavba na lodi v Knysně.

Strava, vstupy a doprava dle rozpisu v itineráři.

Zeptejte se nás na aktuální (ne)obsazenost na expedicích!

Itinerář:
Den 1.: Johannesburg - Bush lodge (večeře)
Odjíždí se v 6.30 z Greenfire Johannnesbrug lodge, vyhlídkovou cestou do Mpumalangy, po cestě navštívíme Dullstroom, projedeme průsmykem Robbers Pass a zastavíme se v historickém městečku Pilgrim´s Rest, navštívíme také Bourke´s Luck Potholes a Blyde River Canyon, pak se přesuneme do Greenfire Bush lodge v privátní koncesi v oblasti Velkého Krugeru. Lodge je pěkně vybavená a zcela zapadá do prostředí. Ubytování s příslušenstvím, bazén a krásné výhledy do okolní buše. Večeře u otevřeného ohně.

Den 2.: Bush Lodge (brunch, večeře)
Den začneme kávou a sušenkami (rusks), pak se vydáme na pěší safari, půjdeme asi 3 hodiny a budeme hledat zvířata. Průvodce a stopař vás seznámí s místní přírodou. Vrátíme se do lodge na pozdní snídani, pak si odpočinete u bazénu. Odpoledne nás čeká safari v otevřeném autě až do noci, kdy můžeme sledovat i noční zvířata. Večer nás čeká grilování a ubytování v lodgi v buši.

Den 3.: Hazyview (snídaně, oběd, večeře)
Ráno se po snídani vydáme přes oblast Bushbuck ridge do ospalého městečka Hazyview a ubytujeme se v Greenfire Hazyview lodge na březích řeky Sabie River, odpoledne můžeme odpočívat na čihadle na ptáky, vyjít si do lesa nebo se koupat.

Den 4.: Národní park Kruger (brunch, večeře)
Brzy ráno vyrazíme z Hazyview a pak celý den strávíme v NP Kruger a budeme pozorovat zvířata z našeho dobře vybaveného auta, piknik oběd a ubytování v Greenfire Hazyview lodge.

Den 5. a 6.: Svazijsko / Zululand (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Pojedeme na jih do Svazijského království, kde je krásná krajina, mnoho tradičních obydlí a trhů, pak dojedeme do Zululandu, kde strávíme další dvě noci v Drifters Zululand lodge, krásné ubytování v lese v privátní soukromé rezervaci u světového místa dědictví UNESCO St Lucia, během našeho pobytu nás čeká pěší safari a safari v autě v Hluhluwe Game reserve, také navštívíme venkovskou zulskou školu, kterou Drifters sponzorují.

Den 7. - 8.: Dračí hory (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Dnes odpoledne dorazíme do Dračích hor. Jakmile dojedeme do podhůří, autem 4x4 se vydáme do Greenfire Drakensberg lodge, kde strávíme 2 noci v pěkném ubytování. Zde pak můžeme jít na pěší vycházky a užívat si krásu místa, navštívíme místo s křováckými malbami, lze také jezdit na ponících.

Den 9.-10.: Dolphin Coast (2x snídaně, 1x večeře)
Dnes nás čeká krátká cesta na pobřeží, kde vlny Indického oceánu omývají nedotčené pláže. Noc strávíme v Greenfire Dolphin Coast lodge, ležící na pláži, budeme si užívat slunce a teplou vodou Indického oceánu. Večer nás čeká grilování ryb. (Další jídla na vlastní náklady)

Den 11. - 12.: Wild Coast (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Vyrazíme brzy ráno, pojedeme skrz Durban podél pobřeží až dorazíme do oblasti Wild Coast. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nezávislé území, došlo zde jen k malému rozvoji, díky čemuž je zde dnes nekonečné množství nedotčených pláží a přírodních úkazů, stejně jako tradiční Xhosa vesnice. Strávíme dvě noci v Greenfire Lodge a budeme mít celý den na objevování této oblasti.

Den 13.: Frontier Country (snídaně, oběd, večeře)
Opustíme bujné pobřežní lesy a vydáme se do muzea Nelsona Mandely v Umtata a následně budeme pokračovat do rodiště tohoto skvělého státníka. Odpoledne se dostaneme do oblasti známé jako "Hraniční Země" - region, který byl ve 20. letech 19. století obýván evropskými imigranty.

Den 14. - 15.: Garden Route (2x snídaně, 1x oběd, 1x večeře)
Naší první zastávkou na proslulé Garden Route bude NP Tsitsikamma, kde si užijeme procházku podél pobřeží a přes most, který se klene nad řekou Storms. Dále naší cestou je možné vyzkoušet nejvyšší bungee jump na světě (216 m). Dále pojedeme skrz Plettenberg Bay než konečně dorazíme do Greenfire Knysna lodge, kde strávíme další dvě noci a prozkoumáme okolní atrakce. Fakultativní aktivity zahrnují jízdu na kajaku nebo projížďka na horském kole v lese a mnoho dalších. (Jeden oběd a jedna večeře je na vlastní náklady.)

Den 16. - 18.: Kapské Město (3x snídaně)
Vydáme se na cestu z Knysny přes oblast jezer a pojedeme podél cesty velryb, kolem Hottentots Holland Mountains do cílové destinace Kapského Města, ubytujeme se v Greenfire Cape Town Lodge, která leží u pláže na Sea Point. Dva dny máme na prohlídku Kapského Mysu, Hout Bay, Waterfrontu, krásných pláží, vinné farmy a mnoho dalších míst. Také se vydáme pěšky na Stolovou horu.
Cesta končí v 16 hodin, podle toho je třeba zařídit i odlet, lze zajistit noc navíc, jak před expedicí, tak po ní a transfery na letiště.

Po celou dobu je k dispozici povlečení a ručníky, v cestě je zařazeno několik pěších túr.


Na cestě vás budou provázet kvalilifikovaní anglicky mluvící průvodci. Ubytování ve vlastních kempech a lodgích, výborně vybavená auta, malé mezinárodní skupinky. Auta mají úschovné boxy pro klienty, všechna jsou pravidelně kontrolována, omezený počet sedadel na 14 osob, vozy 4x4, takže s nimi lze jet i na safari a je z nich výborný výhled, mají veškeré vybavení, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník - pro kempové expedice. Veškeré nádobí je nerezové, 300 l nádrž na vodu, knihy, mapy. Okna u auta jsou otvíratelná.

http://mojeafrika.cz

http://www.mojeafrika.cz/zajezdy-jizni-afrika---18-dni-z-johannesburgu-do-kapskeho-mesta-dri-100047_100692_0